Deset praktických tipů do kuchyně

Kuchyň již není pouze místem, sloužícím k přípravě jídla a stravování. Dá se říci, že je srdcem celé domácnosti a díky trendu otevřeného prostoru i nedílnou součástí obytné části domu nebo bytu. Lidé se zde v rámci rodinného kruhu stravují, společně připravují jídla, hostí zde své přátele, nebo i jenom popíjejí a povídají si. Do kuchyně tak nemá přístup pouze paní domu, ale všichni členové rodiny, děti i návštěva. To vše zvyšuje nároky na praktickou, bezpečnostní i estetickou stránku současných kuchyní. Představíme vám několik tipů a nápadů, jak si zařídit krásnou, ale zároveň praktickou kuchyň také ve vaší domácnosti.

1. Inovativní materiály

Středobodem kuchyně je dřez, jeho funkce se kromě oplachování potravin a mytí nádobí, rozšířila na multifunkční zařízení, které hospodyňka využívá po celou dobu přípravy pokrmů i poté. Je prokázáno, že až 60 % činností probíhá v dřezu nebo v jeho blízkém okolí. Klasickým materiálem používaným na výrobu dřezů je nerezová ocel. Mnoho z Vás si ale vybaví situaci, kdy si pořídil krásný, nový, nerezový dřez. Jeho pozitivní vlastnosti jsou nesporné, avšak po nějaké době jsou na jeho povrchu, přes všechny snahy, zcela patrné známky poškrábání. Na tuto skutečnost myslí také výrobci kuchyňských dřezů a stále větší obliby si získávají dřezy z umělého kamene. Firma BLANCO například používá pro výrobu dřezů patentovaný materiál SILGRANIT PuraDur, mezi jehož přednosti patří velmi snadná údržba, nebývalá odolnost proti poškrábání a rozbití, teplovzdornost do 280 oC a stoprocentní hygienická a zdravotní nezávadnost. SILGRANIT PuraDur je z 80 % tvořen rozemletou přírodní žulou. Materiál je stálobarevný a nenáročný na údržbu. Povrch dřezu díky přídavku částic na bázi teflonu odpuzuje vodu a brání ulpívání nečistot. BLANCO vyrábí SILGRANITOVÉ dřezy v různých velikostech, tvarech i barevném provedení. Velmi známé a stále častěji používané jsou také dřezy vyrobené z keramiky.

2. Baterie jako funkční a estetický doplněk

Obáváte se, jak bude klasická chromová baterie ladit k Vašemu novému silgranitovému dřezu? I na to výrobci mysleli a aktuálně jsou v nabídce také baterie v povrchovém provedení SILGRANIT Look, které barevně perfektně ladí k barvě SILGRANITových dřezů.


Silgranitový dřez BLANCO FAVOS Mini
Doporučená cena od: 6 100,- Kč
e-shop:
www.ancor.cz
Výrobce: BLANCO
Baterie MIDA
Doporučená cena od: 4 020,- Kč
e-shop:
www.ancor.cz
Výrobce: BLANCO

3. Krájecí desky

Dřez již není pouze nástrojem k mytí nádobí, jedná se o kuchyňské pracoviště, na které je potřeba odkládat potraviny i kuchyňské náčiní, dále krájet, oplachovat suroviny a vykonávat další úkony nezbytné k přípravě chutného pokrmu. Ke zvýšení praktičnosti svého dřezu pomůžete doplněním různých volitelných příslušenství, přípravných krájecích desek ze dřeva, tvrzeného skla či plastu.


Posuvná krájecí deska
Doporučená cena dle materiálu (dřevo, sklo, plast) od: 1 560,- Kč
e-shop:
www.ancor.cz
Výrobce: BLANCO

4. Integrované nerezové vaničky a odkapávací misky

Řešíte, kde si rychle nakrájet nebo odložit kousky potravin, kde opláchnout zeleninu, aniž byste zakapali celou kuchyň, zbytečně špinili další nádobí nebo zničili kuchyňskou desku? Představíme Vám další šikovné pomocníky do kuchyně, kterými jsou integrované víceúčelové vaničky, misky a odkapávače.


Víceúčelová miska/vanička
Doporučená cena dle materiálu od: 430,- Kč
e-shop:
www.ancor.cz
Výrobce: BLANCO

5. Vaření v páře

Myslíte také na své zdraví a zdraví svých blízkých? Pokud ano, jistě jste již uvažovali o vaření v páře. Potraviny takto upravené si zachovávají svou nutriční hodnotu, přirozenou chuť i barvu. Vaření probíhá ve speciálních nerezových gastronádobách pomocí cirkulace páry o vysoké teplotě. Již není potřeba přesypávat jídlo z nádoby do nádoby. „Některé typy SILGRANITOVÝCH dřezů BLANCO jsou navržené přímo pro systém zdravého vaření v páře a nabízejí maximální využití daného pracovního prostoru v kuchyni díky posuvné krájecí desce a možnosti zavěšení varných gastronádob přímo do dřezu„, Ing. Jiří Chvátil, jednatel společnosti ANCOR CZ, výhradního dovozce značky BLANCO pro český trh.


Silgranitový dřez BLANCO ZENAR XL 6 S DampfgarPlus – NOVINKA 2016
Doporučená cena od: 20 950,- Kč
e-shop:
www.ancor.cz
Výrobce: BLANCO

6. Baterie určená pro montáž před okno

Je bezesporu příjemné, pokud se během práce v kuchyni nemusíte dívat do stěny, ale máte před sebou krásný výhled z okna. Jak ale zajistit, aby okno bylo stále také funkční a mohli jste jej kdykoliv otevřít, ačkoliv se dřez nachází přímo pod ním a baterie zasahuje do prostoru pro otevření okna? Tento problém již vyřešila firma Blanco, která svým zákazníkům představila baterii BLANCO LINUS-S-F. Baterii je možné celou kolmo zvednout a položit stranou tak, aby nepřekážela při otevírání okna.


Baterie BLANCO LINUS – S – F
Doporučená cena od: 13 680,- Kč
e-shop:
www.ancor.cz
Výrobce: BLANCO

7. Dávkovače mycího prostředku

Přestavte si, že si zakoupíte krásnou, novou a ne levnou kuchyň a na jejím okraji Vám bude celou dobu stát plastová láhev s jarem. Jednou z variant je láhev po každém použití schovávat, často ale narazíte na problém, že není k dispozici, když ji zrovna nejvíce potřebujete. Mnohem elegantnějším řešením je do pracovní desky zabudovaný dávkovač v designu baterie.


Dávkovače mycího prostředku
Cena od 890,- Kč
e-shop:
www.ancor.cz
Výrobce: BLANCO

8. Zakrytí výpusti

Vadí Vám nevzhledný odpad v dřezu, který je přes veškerou Vaši snahu mírně zašlý a někdy dokonce páchne? Důkladně vyčistíte dřez, a přesto zůstane jedna jeho část nevzhledná a nehygienická, zároveň se Vám proudící voda neustále rozstřikuje? Tomu je možné zabránit zakrytím výpusti krytkou CAPFLOW, která svým designem nejen kryje nevzhledný odpad, ale zároveň díky zaoblenému povrchu zabraňuje rozstřikování vody.


Zakrytí výpusti CAPFLOW
Cena od 530,- Kč
e-shop:
www.ancor.cz
Výrobce: BLANCO

9. Košové systémy

Odpadky nejsou ničím, co bychom chtěli mít na viditelném místě. Proč tedy nevyužít možnost uložit odpadkový koš do kuchyňské linky. Problémem ale může být nedostatečná kapacita prostoru, převážně pak v případě třídění odpadu. Současný trh již ale nabízí i velmi dobře organizačně řešené košové systémy pro třídění odpadu, které umožňují maximální využití prostoru skříňky, flexibilitu při třídění odpadků do nádob a organizaci zbývajícího úložného prostoru.


Košový systém na třídění odpadu BLANCO SELECT
Cena dle vybrané sestavy
e-shop:
www.ancor.cz
Výrobce: BLANCO

10. Nožní ovládání pro košové systémy

Kolikrát se Vám stalo, že jste s mokrýma nebo špinavýma rukama museli rychle otevřít koš a něco do něj vyhodit. Díky ovládání BLANCO MOVEX je možné zásuvku s košem jednoduše vysunout tahem špičkou nohy. MOVEX je možné namontovat na všechny typy čelních dvířek kuchyňské linky.


Nožní ovládání pro košové výsuvy MOVEX
Cena od 600,- Kč
e-shop:
www.ancor.cz
Výrobce: BLANCO

Kontakt
ANCOR CZ s.r.o.
Výhradní zastoupení BLANCO pro ČR
Oderská 333/5,
areál IMPERA PARK, 196 00 Praha 9 – Čakovice
www.ancor.cz
telefon: +420 241 443 498
e-mail: blanco@ancor.cz

Napsat komentář