Deset argumentů pro bezdrátové řešení iNELS RF Control

Chytré elektroinstalace jsou hitem posledních let a technologický rozvoj přináší čím dál více možností, jak je v domácnosti využít. V chytré domácnosti může být integrováno také stále větší množství spotřebičů, které můžeme naprogramovat nebo je pomocí svého mobilního telefonu nebo tabletu ovládat na dálku. Navíc je to vše možné udělat kdykoli, bez bourání a sekání. Jednoduše a bez drátů.


 

Spotřebiče jsou v systému chytré elektroinstalace spínány a stmívány takzvanými aktory (malými krabičkami) umístěnými přímo u nich nebo v rozvaděči. To záleží na konkrétních podmínkách a optimálním řešení pro daný objekt. Bezdrátové ovládání umožňuje instalovat je třeba do odbočné krabice, pod vypínač nebo pod zásuvku. Záleží jen na dispozičních možnostech a přístupu ke zdroji elektřiny o napětí 230 V.

Princip bezdrátové komunikace je v tom, že ovladač (vysílač) vyšle povel a aktor (přijímač) jej vykoná. Jediné omezení je v dosahu signálu. Na volném prostranství lze dosáhnout až 200 m, ale každá stěna či strop mezi vysílačem a přijímačem tuto vzdálenost snižuje. Toto je však možné vyřešit opakovačem signálu (tzv. repeaterem), který přijme povel v místě, kam ještě signál dosahuje, a předá ho aktoru, který by byl jinak mimo dosah. Repeater pomáhá překonat i náročné překážky, které stojí bezdrátovému signálu v cestě – ocelová hala, železobetonový strop, silné stěny a podobně.

Běžný vypínač bez sekání do zdi nepřemístíte, ale bezdrátové řešení nabízí mnoho nejrůznějších možností. Pro ovládání systému vám poslouží jak klasický vypínač, na který jste zvyklí, tak přídavný bezdrátový, který umístíte tam, kam se vám to zrovna hodí – klíčenka do kapsy, sofistikovaný dálkový ovladač RF Pilot s LED displejem nebo váš chytrý telefon s nainstalovanou aplikací. Právě aplikace v chytrém telefonu otevírá neskutečné možnosti. Je základem pro automatizaci celého domu nebo bytu. Řídit můžete i veškerou stínicí techniku – elektrické žaluzie, rolety nebo markýzy – a ovládat můžete jakoukoli zásuvku.

Fakta o bezdrátové elektroinstalaci

1. Žádný nepořádek a bourání
Jednotky (aktory) se instalují přímo do instalační krabice, do krytu osvětlení, rozvaděče nebo všude tam, kde to stávající instalace dovoluje. Bez jakéhokoli zásahu do stávající elektroinstalace můžete využívat výhod chytré elektroinstalace. Žádný zedník vám doma nepořádek dělat nebude.

2. Variabilita a snadné rozšíření systému
Systém iNELS RF Control je možné instalovat v jakékoliv konfiguraci, podle vaší potřeby. Možnost přiřazení různých ovládacích prvků (senzorů) různým zařízením (aktorům) znamená, že není nutné vědět předem, co všechno bude součástí systému. Začít můžete koupí jednoduchého setu za pár stokorun a postupně systém rozšiřovat podle potřeb a finančních možností. Nezatíží to peněženku a do roka a do dne máte kompletní a plně kompatibilní systém. Nepotřebujete jeden pro zavlažování, druhý na žaluzie a další na světla. Všechno ovládáte snadno jedním prstem. Instalace jednoho RF setu trvá asi 15 minut, několik spotřebičů, například světel zabere technikovi asi 3 hodiny.

3. Úspora peněz za energie
Regulací vytápění a klimatizace, časově omezeným spínáním, regulací osvětlení, blokováním spotřebičů při vysokém tarifu elektroměru či eliminací nechtěně zapnutých spotřebičů můžete ušetřit až 30 % nákladů na bydlení.

4. Zázemí české firmy
Systém iNELS vyvíjí a vyrábí společnost ELKO EP. O kvalitu jejích výrobků a služeb se stará více než 200 zaměstnanců už déle než dvacet let. Stabilní zázemí společnosti ELKO EP je zárukou precizní kvality výrobků a operativního zákaznického servisu.

5. Pohodlné ovládání
Vypínač, klíčenka, dálkový ovladač, dotyková jednotka, smartphone nebo tablet. Podle svých potřeb si zvolíte způsob ovládání, který vám vyhovuje. Aplikace pro mobilní telefony jsou na stránkách www.inels.cz ke stažení zdarma.

6. Centralizovaná kontrola a možnost programování

Nastavení systému lze provést několika způsoby. Jednak pomocí dotykové jednotky RF Touch, nebo si můžete pořídit chytrou krabičku eLAN-RF-Wi-003 a celý systém budete mít pod palcem na svém smartphonu. Nastavení je intuitivní – v případě, že máte pouze jeden set, je v pouhých třech krocích, u pokročilých systémů vše jednoduše nastavíte v přehledném menu.

7. Bezpečí
Záplavový, teplotní, požární detektor či detektor úniku plynu dá pokyn aktoru, který uzavře přívod vody nebo plynu, spustí ventilaci a podobně. Systém vás informuje o zvolených událostech SMS zprávou a kdekoliv na světě, pokud máte přístup na internet, se můžete ke svému domu připojit a zkontrolovat nebo změnit stav.

8. Sdružené povely ovládání – několik akcí jedním příkazem
Funkce systému mohou být prováděny buď automaticky, na základě naprogramovaných veličin (čas, teplota, úroveň osvětlení, pohyb osob, síla větru apod.), nebo se dá sloučit několik funkcí do jednoho povelu nebo události. Například po setmění iNELS zatáhne žaluzie, rozsvítí světla a zvýší teplotu v pokoji.

9. Luxusní design
Moderní design ovládacích tlačítek, termostatů, vypínačů a zásuvek je v souladu s nejnovějšími trendy a požadavky na bydlení. Řada s označením LOGUS90 vám umožňuje vybrat si z nejrůznějších materiálů a kombinovat rozmanité barvy ve vícenásobných rámečcích. Dotykový displej může být navíc příjemným oživením vašeho domu.

10. Pohodlí a komfort
Stmívací funkce, které zajistí nastavením světelných scén dokonalou atmosféru pro jakoukoli příležitost. Pohodlné ovládání z dotykového displeje, běžným dálkovým ovladačem nebo pomocí mobilního telefonu a tabletu. Vždy správná teplota v místnosti. To jsou argumenty, které katapultují úroveň vašeho bydlení do vyšší ligy.
 

Napsat komentář