Desatero při výběru malířské firmy

Člověk nemaluje svůj domov každý rok, a proto je těžké vybrat správného malíře – nejlépe právě na doporučení. Přestože na dnenším trhu je malířských firem spousta, doporučujeme obezřetnost. Budete přece malovat svůj domov a za své nijak malé peníze!

1) Nechte si předložit výuční listy pracovníků. Eliminujete tak přeučené zedníky bez zkušeností.
2) Informujte se s jakými materiály umí firma pracovat. Velmi podezřelé je, když firma tvrdí, že umí pracovat se všemi materiály. Zjistíte to, když si necháte předložit vzorník.
3) Nechte si doložit, jakými školeními firma prošla.
4) Nechte si předložit certifikáty firmy. Ty vydávají přímo výrobci nátěrových hmot a barev. Pokud firma takový certifikát nemá, pak jí může ztížit pozici při vyjednávání o výrobní vadě materiálu.
5) Nechte si předložit referenční projekty firmy. Pokud jsou to alespoň trochu přístupné budovy, neváhejte s návštěvou.

6) Informujte se předem o platebních podmínkách, které firma požaduje. Do platby záloh se nepouštějte před uzavřením smlouvy o dílo. Všimněte si, zda vám firma nabízí několik možností ceny v závislosti na provedení.
7) Zjistěte, zda je vámi vybraná firma Cechem malířů a lakýrníků. Toto profesní sdružení má tvrdé podmínky přijetí a nepustí mezi sebe neprověřenou firmu.
8) Všimněte si, jakou záruku vám firma poskytne na provedenou práci a materiál.
9) Požadujte informaci, jak dlouho trvá u dané firmy vyřízení reklamace. Ideální je, pokud to firma začlení do smlouvy o dílo.
10) Zjistěte, zda se firma účastní veletrhu a odborných akcí.

text: Zdeňka Václavíková
foto: LBS.de

 

Napsat komentář