Deky z mikrovlákna: heboučký zázrak z říše snů

Dávno jsou pryč doby, kdy se deky vyráběly z nepříjemně kousavých nebo chloupky pouštějících materiálů. Pokud takové ještě stále máte, co nejdříve je vyhoďte. A pořiďte si místo nich deky z mikrovlákna. Ty jsou totiž velmi příjemné na omak, nádherně hřejí, a jelikož se vyrábí ze 100% polyesteru, nezůstávají na nich špinavé fleky.

3x jemnější než bavlna
Nejprve si ujasněme, co to vlastně mikrovlákno je. Jedná se o velmi jemný, hebký a lesklý materiál. Na první pohled může připomínat satén. Je asi 3x jemnější než bavlna a 4x jemnější než vlna. Výborně absorbuje vlhkost, kterou navíc okamžitě odvádí na povrch, takže vlákno navzdory jeho savosti zůstává suché. Tuto vlastnost si můžete snadno ověřit – strčte deku z mikrovlákna do pračky a spusťte program. Uvidíte, že do 40 minut po vyprání bude vaše deka úplně suchá.

Skvělá zpráva pro alergiky
Mikrovlákno je umělým materiálem, vyrábí se z polyesteru. Z tohoto důvodu o něj nejeví zájem žádné bakterie ani roztoči. Máte doma alergika? Pro něj budou deky z mikrovlákna doslova vysvobozením. Může se s nimi mazlit klidně celý den a o své alergii ani nebude vědět. Navíc, jak již bylo řečeno, deky z mikrovlákna díky svému složení nechytají špínu, což je zejména během letních pikniků nebo koupání velmi praktické.

Praní při nízkých teplotách
Navzdory této skvělé vlastnosti – i deky z mikrovlákna občas musíte vyprat. Na štítku každé deky byste měli najít doporučenou teplotu, obvykle to bývá 30 – 40 °C. Jen velmi výjimečně více. K pracímu prášku pak ještě doporučujeme přidat aviváž – deka si pak mnohem déle zachová svůj elegantní a nadýchaný vzhled.

Pro děti i dospělé
Deky z mikrovlákna jsou skvělým a praktickým dárkem pro kohokoliv. Malé děti se s nimi budou spokojeně mazlit, ty větší s nimi vyrazí třeba na piknik a dospělí? Chladné zimní večery u televize nebo dobré knížky doslova vybízí k tomu, abyste vzali hřejivou deku a celí se do ní zabalili. Tak vyrazte do nejbližšího obchodu s lůžkovinami nebo se podívejte na nabídku nějakého spolehlivého e-shopu.

Napsat komentář