Co rozzáří váš interiér? Vsaďte na rolety

Stínící technika už dávno není jenom o kvalitním zastínění. Čím dál tím víc tvoří důležitou designovou součást interiéru a dokáže doladit útulnou, moderní i minimalistickou atmosféru. Pro rolety to díky obrovskému výběru látek a designu platí obzvlášť.

Rolety jsou stále oblíbenější variantou do interiéru i exteriéru. Poskytují skvělé zastínění, jehož intenzita se dá jednoduše regulovat. Snadno si také vyberete design, který se vám líbí.

Látková klasika

Klasikou, kterou milovaly už naše babičky, jsou látkové rolety. Barvu a vzor látky si můžete zvolit úplně libovolně, třeba nějaký veselejší design do pokoje vašich dětí, elegantnější variantu do obývacího pokoje a nerušivý design do ložnice. Nejoblíbenější jsou pastelové a krémové odstíny, univerzální je béžová, která prosvětlí a opticky zvětší interiér. Důležitá je i barva rámu, kterou si také libovolně vyberete.

Rolety jsou oblíbené i proto, že jsou cenově dostupné, snadno se montují a to nejen na obyčejná okna, použít je můžete i do atypických a střešních oken.

Duorolety Den a Noc

Rolety se mohou skládat ze dvou látek, které kombinují různé intenzity zastínění. Můžete spolu kombinovat látku podobnou zácloně, která přes den propustí přirozené světlo, ale zároveň zastíní ostré slunce. Druhá látka je více zatemňující a poslouží vám v noci, kdy nepropustí dovnitř světlo pouličních lamp a ochrání vás před zraky kolemjdoucích. Volba intenzity je na vás, vyrábí se i tzv. blackout látky, které nepropouští žádné světlo.

Rolety do exteriéru

Rolety nemusíte umisťovat jen do interiéru, můžete zvolit i rolety předokenní, které se umisťují z venkovní strany oken. U exteriérových rolet se však již stavebním zásahům nevyhnete. Pokud se o jejich koupi rozhodujete již při stavbě domu, rozhodně s nimi počítejte i v plánech – díky tomu je můžete lépe zamaskovat do fasády.

Předokenní rolety mají celou řadu výhod. Stažená roleta brání nejen slunečním paprskům a zvědavým pohledům okolí, ale také izoluje zvuk, chrání okno před krupobitím a nepřízní počasí a také představuje působivou optickou bariéru pro zloděje.

Screenové rolety

Exteriérové rolety se vyrábí z plastu a hliníku, novinkou posledních let jsou rolety ze speciální látky, přes kterou není vidět dovnitř, ale ven ano. Tzv. screenové rolety se vyplatí všude, kde chcete zvýšit soukromí a skrýt svůj domov před zraky zvenčí. Látka je velmi odolná, nepřehřívá se, nedegeneruje UV zářením a zachytává horko ještě předtím, než se vám dostane do interiéru. Díky této roletě tak můžete ušetřit i náklady na klimatizaci.

Napsat komentář