Co je studená střecha společnosti Honter?

Program studená střecha společnosti Honter je zřejmě jedna z nejlepších ukázek všestranného využití stříkaných pěnových izolací. Pokud netušíte, o jakém produktu je řeč, rádi vám vše objasníme.

Ekologie především
Klimatizační jednotky se v posledních letech těší stále rostoucí oblibě. Jestli je důvodem měnící se klima nebo jejich dostupnost není podstatné. Důležitější je fakt, že pomocí relativně jednoduchého postupu může být oddálen bod, kdy je potřeba prostor klimatizovat.

Systém studené střechy kombinuje stříkanou izolační pěnu FOAM-LOK™ a akrylový krycí nátěr Thermoflex™. Spojením těchto dvou produktů vznikne povrch, který odráží UV záření výrazně lépe než běžná černá asfaltová střecha. Snížení teploty interiéru je jen jedena z mnoha výhod, které získáte. Na takto ošetřené střeše se například nedrží stojící voda, která bývá postrachem plochých střech.

Izolační pěna s tradicí
Značka FOAM-LOK™ je na trhu již více jak 35 let. Pod tímto názvem se skrývá ucelená paleta stříkaných pěn, kterévám zajistí bezespárou vrstvu, kdy podklad i přes izolaci tzv. „dýchá“. Nespornou výhodou oproti alternativním řešením je skutečnost, že pěna vyplní i ta nejnepřístupnější místa a skuliny. Navíc eliminuje rosný bod nebo jej vytlačí mimo stavební konstrukci. 

Vydrží léta
Ale hlavním argumentem je skutečnost, že pěnová izolace vydrží po celou dobu životnosti budovy. Nemusíte ji tedy po nějaké době měnit či obnovovat. Drží velice pevně a přilne snad na každý povrch. 

Jelikož se jedná o vysoce sofistikovanou stavební chemii, je vhodné se obrátit na odborníka, který vám se vším pomůže.
 

Napsat komentář