Čištění domácího bazénu: Snadný návod, který zvládne každý

Teploty jsou každým dnem vyšší a vyšší. A to znamená, že za chvíli přijde koupací sezóna – hurá. Pokud jste se ještě nepustili do vyčištění svého bazénu, máte nejvyšší čas. Poradíme vám, jak na to.

Důkladné čištění

Když se pustíte do čištění bazénu po zimě, určitě se těšíte, až ho napustíte a hupsnete do něj. Jako první ale musíte bazén zbavit všech nečistot. Listí, hmyz a další větších částice z bazénu odstraňte síťkou. Stěny a dno bazénu umyjte houbičkou a speciálním přípravkem na usazené nečistoty. Na závěr odstraňte zbylé nečistoty za pomoci bazénového vysavače. A to nejtěžší je hotové!

Tip: Vše, co budete k čištění a udržování bazénu potřebovat, najdete na probazen.com.

Napouštění a filtrování

Nyní je bazén připravení na napuštění vody. Tu nechte následujících 24 hodin filtrovat a průběžně kontrolujte, zda nedochází k zanášení filtru.

Tip: Než čištění vody v bazénu spustíte, zkontrolujte na filtraci veškeré spoje. U pískové filtrace je třeba každé dva roky vyměnit pískovou náplň. Pokud jste ji během předchozích dvou let neměnili, vyměňte ji letos. Zajistíte tak správné a efektivní fungování filtrace.

Kontrola a úprava vody

Nyní změřte tvrdost, alkalitu a pH vody, kterou jste předchozí den filtrovali. Pokud naměříte nesprávné hodnoty, s pomocí návodu na obalu přípravku vodu upravte. Pozornost věnujte hlavně hodnotě pH – správná hodnota je důležitá nejen pro správné fungování zařízení a účinnost přípravků, ale také pro životnost bazénu a především pro váš příjemný pocit při koupání. Na závěr použijte chlór do bazénu. Ten zbaví vodu nečistit biologického původu.

Tip na závěr: K péči o bazén používejte jen kvalitní a prověřené značkové přípravky. Jen tak budete mít jistotu, že vám nezpůsobí alergie, podráždění či jiné zdravotní potíže.

Napsat komentář