CIKO představuje nový komínový systém CIKO PRAKTIK

Představujeme novinku v sortimentu tradičního českého výrobce komínových systémů CIKO (CIHELNÉ KOMÍNY). Komínový systém CIKO® PRAKTIK je určen pro všechny druhy paliv a všechny druhy spotřebičů s přirozeným nebo nuceným odvodem spalin.

Základ systému tvoří tepelně izolované nerezové vložky a broušené cihelné tvarovky obvodového pláště. Jedná se tedy o třívrstvý komínový systém se zadním odvětráním, které je pro spolehlivou funkci komína důležité a pro komíny CIKO charakteristické.

Vnitřní nerezové vložky jsou dodávány v tloušťce stěny 0,6mm nebo 1mm. Vzniklý komínový průduch odolává teplotám do 600°C, je tedy vhodný k odvodu spalin od spotřebičů na všechny druhy paliv. Pro přetlakové spotřebiče jsou nerezové vložky doplněny těsněním certifikovaným pro provoz do 200°C (plynové turbokotle a kondenzační kotle).

Pro pokrytí širokého rozsahu požadavků nabízíme vnitřní vložky ve čtyřech průměrech – 130mm, 160mm, 180mm a 200mm.

Systém CIKO® PRAKTIK je novinka přinášející mezi systémy CIKO především neuvěřitelně snadnou a rychlou montáž. Vnitřní nerezové vložky o délce 1m, již ve výrobě zkompletované s izolací a distančními prvky, se jednoduše osadí do 8cm hlubokého hrdla spodní vložky a vnitřní konstrukce komína je hotova. Okolo vnitřních vložek se vyzdívá obvodový plášť, který je u firmy CIKO již tradičně z broušených cihelných tvarovek lepených na tenkovrstvé lepidlo. Díky těmto technologiím lze počítat s dobou výstavby celého komínu během několika hodin.

Je samozřejmé, že i tento komínový systém lze přizpůsobit architektonickým požadavkům investora použitím vhodné nadstřešní části. Z nabídky společnosti CIKO je kromě základní nadstřešní části možno použít prstence Komfort v červeném nebo bílém provedení, návleky Štuko a Imit a pro dosažení moderního vzhledu také nerezový nástavec.

Neméně důležitou výhodou komínového systému je nabalení komínového tělesa na jedné paletě standardních rozměrů (až do výšky komínu 8m). Nemusíme zdůrazňovat, že to je výhodné pro zjednodušení a zlevnění přepravy, což uvítají především montážní firmy.

Systém CIKO® PRAKTIK je navíc použitelný i pro částečné rekonstrukce starých zděných komínů. Při tomto způsobu rekonstrukce je odbourána původní nadstřešní a podkrovní část komínového tělesa a zbylá část původního komínového tělesa se od půdice k odbouranému místu vyvložkuje nerezovými vložkami. Poté se ubourané komínové těleso nahradí komínovým systémem CIKO® PRAKTIK.

Komínový systém CIKO® PRAKTIK je tak zajímavou volbou umožňující připojení široké škály spotřebičů. Mimoto se vyznačuje vysokou mechanickou odolností vnitřních nerezových vložek a velmi rychlou a jednoduchou montáží. Jeho přednosti tedy ocení všichni, kteří požadují kvalitní, ale přitom rychlé a praktické řešení.

Kontaktní údaje:

CIKO s.r.o.
294 74  Předměřice nad Jizerou čp. 15
Web: http://www.ciko-kominy.cz; e-mail: info@ciko-kominy.cz
Telefon/fax: +420 326 329 526; skype: ciko-kominy

Otevírací hodiny:
Pondělí – Pátek: 7:00 – 17:00

Napsat komentář