Chytré řešení pro vaši střechu

Vybrali jste pro stavbu střechu s nízkým sklonem a chtěli byste na ni položit skládanou krytinu? Až dosud to nebylo možné, a tak majitelé domů s těmito střechami museli volit jiná řešení. V tomto roce ovšem Bramac přichází na trh s novinkou, která umožní položit skládanou krytinu i na střechy se sklonem již od 7°. A také vám představíme nové řešení solárních panelů vhodné právě pro vaši střechu. Ať už je ideálně orientovaná na slunce anebo nikoliv.

Jak to funguje
Střešní systém Bramac 7° je založen na upravené betonové střešní tašce Bramac Max v kombinaci s difuzní fólií Bramac Top RU. Úprava tašky spočívá v integraci kovové zarážky proti zpětnému průniku vody do vodních žlábků pod hlavovým okrajem tašky, tzv. rainbar. Stejným způsobem jsou upraveny betonové tvarovky – taška poloviční, krajní, odvětrávací, protisněhová, hromosvodová, prostup odvětrávání, prostup pro anténu a nosná taška stoupací plošiny. Systém doplňují další standardní tvarovky – hřebenáč, hromosvodový a ukončovací hřebenáč a uzávěra hřebene a další plastové a kovové prvky.

Střešní systém Bramac 7° lze navrhovat pro oblast střešních sklonů 7° až 12° s ohledem na zatížení sněhem do velikosti charakteristické hodnoty max. 1,5kN/m2, tzn. v I. až III. sněhové oblasti bez ohledu na nadmořskou výšku a pro délky krokví do 12 m.

Záruka na funkčnost 15 let
Kromě výše uvedené úpravy tašek je nezbytnou součástí systému Bramac 7° vodotěsné podstřeší, které je tvořeno bedněním a vlastní vrstvou pojistné hydroizolace. Použití systémových prvků a vlastní provedení podle Pravidel pro montáž střešního systému Bramac 7° je podmínkou pro poskytnutí 15leté záruky na funkčnost střešního systému. Doplňkové utěsnění proti průniku vody spočívá v těchto prvcích:
- oboustranně integrované, separační folií chráněné lepicí proužky podél horního a spodního okraje difuzní folie Top RU pro utěsnění v ploše
- preventivní utěsnění plošného spoje kontralatí a Top RU těsnicí pěnou
- lepicí tmel pro slepení příčných spojů folie Top RU a dalších spojů, kde nelze provést „lepení proužek na proužek“

Do každé střechy solární panel
Jen za loňský rok vzrostl prodej solárních panelů o 77%. A důvodů, proč tomu tak je, se nabízí hned několik. Je všeobecně známo, že světová spotřeba energie neustále vzrůstá. Tradiční zdroje energie tedy již nestačí, a proto se využívají ve stále větší míře i alternativní zdroje. Jedním z těchto zdrojů je i solární energie, která začíná být nejen ve světě, ale i u nás, stále populárnější. Je to zcela pochopitelné, protože slunce je zdrojem volně dostupným, nezpoplatněným, a navíc ekologickým. S pomocí kvalitního solárního zařízení je možné ohřívat užitkovou vodu v domě i v bazénu nebo podpořit vytápění domu.

Novinka: Nadstřešní kolektory
Bramac reaguje na zvýšený zájem domácností o solární panely, a proto přichází s rozšířením své nabídky o takzvané nadstřešní solární kolektory. Jejich výhodou je především možnost využití i v případě malých střešních sklonů (nejvíce však do 30°).
Kolektory se na střechu upevňují do speciální hliníkové konstrukce. Ta umožňuje nastavit solární panel do optimálního sklonu, a zvýšit tak jeho účinnost. Bramac plánuje nabídku nadstřešních solárních kolektorů v horizontální i vertikální variantě. Horizontálního zapojení lze využít i při nevhodné orientaci střešních rovin (např. sedlová střecha s orientací na východ nebo západ), kdy se kolektor na střechu připevní kolmo k okapní hraně, a docílí se tak optimální orientace.

Solární kolektory od Bramacu lze od roku 2006 také integrovat do střešního pláště. Společnost Bramac věří, že rozšíření nabídky o nadstřešní solární kolektory bude vítaným zpestřením i pro stavebníky, jejichž konstrukce střech neumožňovala použití dosud nabízených solárních panelů.

BRAMAC střešní systémy spol. s r.o. je vedoucí firmou na českém trhu v oblasti výroby a prodeje betonových střešních systémů. Na českém trhu úspěšně působí od roku 1991. Na území České republiky v současné době vyrábí ve třech závodech a zaměstnává celkem 259 osob. V duchu své firemní filosofie se zaměřuje na vysoký standard služeb a kvalitu všech svých produktů. V roce 1997 byl BRAMAC střešní systémy spol. s r.o. oceněn certifikátem podle mezinárodního standardu kvality ISO 9002, a to jako první výrobce střešních krytin v ČR.

 

Napsat komentář