Chytré a ekologické domy v rezidenci Black Roofs nabízejí bydlení budoucnosti

Společnost se v posledních letech stále více zabývá ekologií a mnoho z nás se svým životním stylem přibližuje „blíže k přírodě“.  To se odráží i v trendech ve stavebnictví, kde jsou stále oblíbenější stavby ze dřeva. Dřevostavby jsou nejen ekologické, ale často také vzhledově velmi atraktivní a moderní. Vlastnosti dřeva s sebou přinášejí i další výhody, jež mají pro majitele domu za následek značnou úsporu na účtech za energie.

Dřevostavba jako investice

Dřevo se vyznačuje přirozenou hřejivostí a svým unikátním vzhledem i vůní působí útulně. Jsou to však především jeho tepelné vlastnosti, jež šetří majitelům dřevostaveb peníze. Dřevo neakumuluje teplo ani chlad do stěn tolik, jako zdivo. Díky tomu se dřevostavba vytopí rychleji, protože teplo zůstává v místnosti. Ke zpracování dřeva je třeba méně energie než při stavbě z jiných materiálů a díky tomu zanechává výrazně menší uhlíkovou stopu. Stěny dřevostaveb jsou tenčí, takže majitelům dopřejí více prostoru uvnitř než zděná stavba na pozemku o stejné rozloze.

Průkopník na českém trhu

Projekt Black Roofs developerské společnosti GETBERG snoubí moderní materiály a atraktivní design s možností využití přípravy pro chytrou domácnost. Pomocí hlasového ovládání lze prostřednictvím virtuálních asistentek volitelně regulovat například okenní žaluzie, topení a zavlažování zahrady, čemuž napomáhá vlastní meteostanice, nebo umožnit automatickou činnost světel a hudby v celém domě pomocí pohybových senzorů. Dvojdomy o rozloze 119 m2 jsou dostupné v jednopodlažní i dvoupodlažní variantě a disponují třívrstvými okny, masivními podlahami s vytápěním a fotovoltaickým panelem k výrobě elektřiny. Jsou vybaveny nabíječkou pro elektromobil a celkově spadají do třídy energetické náročnosti A. Společnost GETBERG je jedním z prvních developerů, kteří tvoří úsporné stavby s takto unikátní technologií.

Black Roofs: Chytré řešení ve správný čas

Návrh rezidence Black Roofs vytvořil architekt Ing. arch. Ján Strcula, Ph.D., jenž pracuje v oblasti územního plánování a architektury po celém světě. Strcula klade důraz na výběr materiálů, individuální přístup ke každému klientovi i místu a vytvoření správné atmosféry. Stavby Black Roofs díky jejich šetrnosti k prostředí i úsporám majitele nazývá “eko-logické”.

Rezidence se nachází v obci Vysoký Újezd pouhých 15 minut jízdy autem od Prahy. V obci je mateřská i základní škola, pošta, obchod, zámek, ve kterém vzniká hotel se spa, a rozvíjející se centrum města brzy nabídne i nové restaurace. V blízkosti se nachází golfové hřiště Albatross a mnoho příležitostí k procházkám a výletům na místa jako lom Velká Amerika, Svatý Jan pod Skalou nebo Karlštejn. Bližší informace o projektu Black Roofs naleznete na www.blackroofs.cz, kde si lze domluvit také individuální prohlídku dokončeného ukázkového domu.

GETBERG lidem

Společnost GETBERG je členem asociace developerů a je tzv. novou generací developera. Při výstavbě domovů si klade za cíl spoluvytvářet krajinu i město. Projekty diskutuje s vedením obcí a měst a zjišťuje, čím může obci přispět k příjemnějšímu životu. Chce stavět domovy pro lidi a pomáhat vytvářet komunitu. O to se snaží i vedlejšími aktivitami, jejichž příkladem je sousedská akce “Rozjeď Vysoký Újezd” věnovaná současným i potenciálním obyvatelům Vysokého Újezdu, která se koná 20. září od 16:30 v prostorách vznikající rezidence Black Roofs. V rámci akce vystoupí například lokální hudební skupina No Heroes, v letním kině se bude promítat film „Mamma Mia! Here We Go Again“, bude připravené občerstvení, nápoje, skákací hrad a další zábava pro děti i dospělé. Během akce budou také zpřístupněny ukázkové domy Black Roofs.

Pro více informací o akci a o případnou registraci k účasti, která je pro návštěvníky zdarma, navštivte https://blackroofs.cz/rozjedvysokyujezd/.

Kromě Black Roofs společnost nedávno dokončila například výstavbu 24 designových rodinných domů Modrý Platan ve Vysokém Újezdu, které jsou již obydleny, a začátkem léta zahájila výstavbu bytového projektu G Residence v centru Unhoště.  Pro více informací o společnosti GETBERG a jejích projektech navštivte www.getberg.cz.

Napsat komentář