CHYTRÁ OKNA SNIŽUJÍ NÁKLADY NA ENERGIE

Od nejstarších dob je okno základním prvkem stavby sloužící k prosvětlování místnosti a propojení interiéru s okolím. Pomáhá nám navodit pocit pohodlí a bezpečí domova. Díky výbornému poměru cena/výkon firma OKNO HOLDING, a.s. vyčnívá z řad dodavatelů.
V dnešní době existuje řada firem nabízející okna a služby s nimi spojené. Není vůbec snadné zorientovat se v tak široké škále nabízených produktů. Firma OKNO HOLDING, a.s. poskytuje tzv. kompletní systém SCHÜCO obsahující produkty vyrobené kompletně z materiálu této značky, který je testován v největším evropském technologickém centru odvětví. Tím je zaručena stoprocentní funkčnost a kvalita celého systému. Společnost se zaměřuje především na realizace dodávek okenních výplní pro rodinné domy. Kromě nízkoenergetických novostaveb a pasivních domů, firma dodává okna pro rekonstrukce rodinných domů a případně i administrativních budov.

Firma SCHÜCO je evropským vůdcem v oblasti oken, dveří a fasád přes 50 let. Firma jako jedna z prvních poznala význam získávání solární energie a přidala tento trend do svého výrobního portfolia. Dnes je SCHÜCO v této oblasti předním poskytovatelem řešení. Firma se může pyšnit inovativní světovou novinkou: Schüco TipTronic, což je první, kompletně mechatronické kování pro okna.

Systémové řešení
Cílem společnosti OKNO HOLDING, a.s. je nabízet výrobky nejvyšší kvality, která vychází ze systémového řešení výrobků. Ať už se jedná o plastová či hliníková okna nebo o solární sestavy, spočívá systém v tom, že všechny vstupní materiály (profily, výztuhy, kování, kolektory, aj.) dodává jediný dodavatel – firma SCHÜCO. Firma se liší od jiných dodavatelů tím, že poskytuje velmi kvalitní, sic dražší, vstupní materiály, které mají ovšem delší životnost.

Současné normy platné pro konstrukce oken a dveří jsou u nás v některých ohledech dokonce přísnější než v Evropské unii. Jenže ne všechna okna a konstrukce, které běžně dostanete, těmto normám odpovídají. Konečný uživatel tak leckdy – z neinformovanosti nebo z touhy ušetřit peníze – přijme nabídku, na kterou později doplatí. „U značkových oken ovšem není k obavám důvod. Okna musí být vyrobena z kvalitních profilů a odpovídajícím výrobním postupem. Neméně důležitá je také konečná montáž: pokud není provedena odborně, značně znehodnocuje výsledný efekt,“ zdůraznil specialista na plastové systémy Radek Zapletal. Proto aby se okno mohlo označit za kvalitní výrobek, je třeba nalézt správný poměr mezi izolačními vlastnostmi, pevností konstrukce a designem tak, aby okno splňovalo parametry, ne pouze v laboratořích, ale při dlouhodobém působení povětrnostních vlivů a času.

Energii šetřit – Energii získávat
Dalším klíčovým úkolem firmy je „Energii šetřit a Energii získávat“.To je vzorem pro jednotlivé komponenty budov, to je ENERGIE² [energie na druhou]. ENERGIE² není jen získávání a šetření energie, ale i vynikající design, nadsystémová automatizace a perfektní bezpečnostní technika. Asi třetina spotřeby energie je využívána pro vytápění bytových a nebytových prostor. Rostoucí ceny energie se zde projevují obzvlášť markantně. Centrální témata jsou jak efektivní tepelná izolace u oken, dveří a fasád, tak i využití sluneční energie solárními a fotovoltaickými systémy. To platí jak pro novostavby, tak i pro rekonstrukce. Právě u rekonstrukcí je ENERGIE² vysoce účinná, protože se stávající budova tepelně-izolačními prvky a solárními systémy několikanásobně vylepší. Systém s obchodním názvem Schüco VentoTherm umožňuje větrat v místnosti bez nutnosti otevření okna, čímž jsou výrazně sníženy náklady na vytápění. Se stále rostoucími požadavky na tepelnou izolaci se v plastových oknech stále více prosazují řešení se stavební hloubkou 82 mm, která jsou v sortimentu SCHÜCO zastoupena šestikomorovým systémem SI 82 a osmikomorovým systémem SI 82 PLUS. V hliníkových oknech je to systém AWS 75.SI se stavební hloubkou 75 mm a připravuje se systém AWS 90.SI+, který bude mít stavební hloubku 90 mm.  „Díky našim energeticky úsporným oknům, můžete ušetřit velké množství energie. Proto je ENERGIE² neoddělitelně spjata s našimi výrobky a inovacemi v oblasti automatizace, bezpečnosti a designu,“ uvedl výkonný ředitel firmy OKNO HOLDING, a.s. Ing. Viktor Meisenbichler.

Kvalitně a stylově
Rozmanitá nabídka výrobků SCHÜCO od firmy OKNO HOLDING a.s. umožňuje individualitu i jednotnost. Zákazník si může vytvořit svůj vlastní styl díky velkému výběru výrobků, barev a designových linií, které lze navzájem kombinovat. Pro okna existují nejrůznější způsoby otevírání, které se použijí dle místa a potřeby. To umožňuje velmi individuální utváření fasády domu. Ať už chcete okna decentní a v harmonii s okolím anebo ve zvláštních tvarech a barvách. Různé druhy příček (venkovní, vnitřní, rozdělující sklo) dodají fasádě individuální nádech. Společná designová linie okenních a dveřních klik zaručuje harmonické spojení prvků, ať už se rozhodnete pro jakýkoliv výrobek SCHÜCO od firmy OKNO HOLDING, a.s.. Ani u vchodových dveří či posuvných elementů se nemusíte ve svých designových představách omezovat.

Napsat komentář