Chcete-li se doma skutečně a dlouho cítit jako doma, pak je vaší správnou volbou bambusová podlaha

Zdravý a zároveň moderní trend bydlení v dnešní době směřuje zpět k osvědčeným přirozeným materiálům. Víme, že navzdory všemu technickému pokroku, jsme na přírodě závislí a je nám dobře při spočinutí v široké náruči její pohostinnosti. V tomto smyslu nám jdou vstříc do našich domovů bambusové podlahy BAMBOPOL.

Bambus je univerzálně použitelný materiál, má stejné uplatnění jako dřevo z klasických stromů. Plátky z vyzrálého bambusového dřeva jsou přesně opracovány a následně lepeny do tvaru parket.

Těžba a zpracování materiálu na výrobu bambusové podlahy jsou velmi šetrné k životnímu prostředí, neboť pochází ze zdrojů, které jsou obnovitelné a recyklovatelné.
Období potřebné pro vypěstování bambusu je mnohem kratší (5 let) než řádově desítky let pro dospělý les s tuzemskými dřevinami.

Cílem pro volbu dobré výbavy domácnosti je vždy její co nejlepší funkčnost. Musí odolávat každodenní zátěži, musí splňovat požadavky, které klade život s rodinou, dětmi, domácími zvířaty, kamarády i koníčky. To platí zvláště u podlah – při chození a každodenním mnohahodinovém kontaktu – neobutých nohou – na podlahách v našich domovech.

Dřevo bambusu má od přírody jedinečné vlastnosti, které z něj dělají ideální materiál pro bydlení. Je odolné, pružné a funkční.

Bambusové dřevo má ANTISEPTICKÉ a ANTIBAKTERIÁLNÍ účinky. To znamená, že pohlcuje pachy v bytě a zabraňuje vzniku plísní.

Plocha podlahy se sestavuje z dílů o délce zhruba 1 m, šířce 10 cm a tloušťce 15 mm, které vzájemně poskládány tvoří podmanivě jemný parketový povrch.

Bambusová podlaha BAMBOPOL je svou podstatou NĚKOLIKAGENERAČNÍ klasická parketa S POUŽITELNOSTÍ NA DESÍTKY ROKŮ.

Nejžádanější jsou tmavé teplé odstíny v barvě tzv. „Carbonized“ – podobné ořechu či dubu.
Povrchová úprava se provádí TVRDÝM VOSKOVÝM OLEJEM zn. OSMO, a proto pocitovým komfortem jednoznačně předčí podlaha olejovaná běžně známé podlahy lakované. Sáhněte si na lakovaný a olejovaný povrch! Projděte se bosou nohou po lakované a potom po olejované podlaze! Tyto pocity budou diametrálně odlišné. U lakované podlahy totiž nechodíte po dřevě, nýbrž po plastu (laku). U olejované podlahy chodíte opravdu po dřevě.

Povrch s úpravou TVRDÝM VOSKOVÝM OLEJEM zn. OSMO je nenáchylný k zašpinění, odpuzuje vodu, je odolný proti oděru a příjemný na dotyk. Odolný vůči vínu, pivu, cole, kávě, čaji, ovocné šťávě, mléku a vodě podle DIN 68861-1A – žádné skvrny od vody. Tvoří jej přírodní rostlinné oleje a vosky (lněný olej, slunečnicový olej, sójový olej, olej z bodláku, vosk carnauba a candelilla); parafíny a vodu odpuzující aditiva.

Bambusová podlaha s povrchovou úpravou tvrdým voskovým olejem je velmi rozumné řešení z hlediska služby – tedy užitné hodnoty – podlahy v poměru k ceně.


Více informací získáte zde.

 

Napsat komentář