Byty na prodej – zařízené a připravené ke stěhování

V zahraničí je běžné, že si můžete pronajmout či zakoupit již zařízený byt. Tato praxe konečně našla místo i na českém trhu. Developeři začali nabízet zařízené byty připravené ke stěhování.

Novému vlastníku pak stačí sbalit pouze své osobní věci a může se hned nastěhovat, nebo byt pronajmout. Fakt, že tedy nemusí řešit starosti se sháněním nábytku a doplňků, znamená nejen nezanedbatelnou úsporu času a energie, ale také jistotu, že získá interiér v jednotném stylu odpovídající současným trendů. Byty zařizují profesionální designéři.

Co byt, to originál
Nejdůležitější, a samozřejmě také nejtěžší, je sladit vlastní vkus na názor na interiér nejen s danostmi v podobě typu bytu, jeho rozměrů a dispozic, ale hlavě s nároky „no name“ potencionálních kupců.

Ohled na doporučené minimální vzdálenosti mezi nábytkem (průchody), na ergonomii, funkční zóny a obecně praktické uspořádání celého vybavení je přitom samozřejmostí. Typ vybavení vychází z konkrétního projektu, v němž se byt nachází. Zájemci o byty také upřednostňují kvalitní vybavení před levnými kousky z obchodních řetězců. Převládají italští výrobci nábytku – vítězí kvalita a design nad cenou.

Byty pro mladé i starší
Velikost zařízených bytů se pohybuje od 2+kk do 3+kk. U bytu 2+kk je předpokládaným kupcem mladý pár, který upřednostňuje jednoduchost a moderní styl. Větší byty jsou vybavovány nejen pro mladé rodiny s dítětem (nebo s výhledem na brzký příchod potomka), ale také pro starší páry, které si chtějí zlepšit komfort bydlení.

Nabídka zařízených bytů je cílena na klienty, kteří nemají čas, energii, nebo se prostě nechtějí zabývat sháněním nábytku a vybavování interiéru, a zároveň chtějí bydlet funkčně a pohodlně. Protože vybavené interiéry jsou součástí kompletně dokončených bytových projekt, neexistuje zatím možnost jejich podobu ovlivnit.

Zeptali jsme se designérky Silvy Kubinové, která se na realizaci projektu komplexně zařízených bytů podílí:

Vy sama byste bydlela v interiéru, který zařídil někdo jiný?
V případě krátkodobého bydlení nebo pronájmu, a pokud bych byla pracovně zaneprázdněná, bych se takové eventualitě vůbec nebránila. Naopak bych tuto možnost ocenila. Ovšem styl a barevnost interiéru bytu či domu, v němž bych žila delší dobu nebo dokonce trvale, bych určitě chtěla podřídit svému vlastnímu vkusu.

Foto: Finep a archiv Silvie Kubinové

Napsat komentář