Budoucnost patří peletám

Hledáte optimální způsob vytápění pro váš dům či chatu? Jednou z možností je využití ekologických dřevěných pelet, které díky svým skvělým vlastnostem představují nejzdravější, nejčistší a také nejkomfortnější zdroj vytápění.

Petelty jsou malé válečky zbytkového dřeva o průměru šest milimetrů a délce pět až dvacet pět milimetrů, které vzniknou lisováním dřevního prachu, drtě a pilin.

Dřevěné certifikované pelety, jež vyrábí rodinná společnost Rodinná společnost Zdeněk Kulda EKOPALIVA vynikají především nízkým obsahem popela, což se projeví v nižších nárocích na obsluhu kotle, nebo kamen. Nízký obsah popela je dán tím, že certifikované pelety mohou být vyráběny pouze z kmenového dříví a chemicky neošetřených zbytků z dřevozpracujícího průmyslu. Materiál tedy neobsahuje kůru ani další příměsi, které vedou k většímu obsahu popela.

Pelety nabízí vysoký komfort topení a šetrnost k přírodě. Dřevo je obnovitelný přírodní materiál, a protože se pelety vyrábí výhradně ze zbytkových produktů dřevařského průmyslu, lesy se kvůli nim skutečně nedrancují. Jako uživatelé oceníte i fakt, že oproti dříví je s peletami podstatně méně práce – odpadá řezání, štípání a namáhavá manipulace s objemnými kusy dřeva.

O vytápění peletami proto zpravidla uvažují právě ti, kteří až dosud topili dřevem. Kdo by si totiž nechtěl užívat tepla bez toho, aniž by musel pravidelně odbíhat přikládat, když s peletami stačí navštívit kotelnu jednou za několik dní? Topí se jimi v rodinných domech, chatách i chalupách, ale také se používají v průmyslu, například v teplárnách nebo elektrárnách.

Peletami lze pochpitelně topit v kotlích, domácích kamnech či krbech, kde nahrazují neekonomická a neobnovitelná fosilní paliva (topné oleje, uhlí, zemní plyn). Topení peletami představuje skutečně ekologický způsob vytápění, jelikož má takzvaně neutrální bilanci CO2. To znamená, že při spalování se z pelet uvolňuje stejné množství oxidu uhličitého, jaké dřevo spotřebovalo pro svůj růst.

Více informací naleznete na www.ekopelety.cz

Napsat komentář