Bezobložková zárubeň SLIM – Inovativní řešení zárubní

Firma Wippro přichází s inovací v oblasti zárubní. Vyvinuli jsme nový typ  bezobložkové zárubně v jedné rovině se stěnou.  Zárubeň SLIM Vám tak přináší nové řešení do interiérů, které díky těmto systémům získávají moderní vzhled, vymanění se od obložkových zárubní a velice přesné řešení detailů. 

Hledáte-li ostré hrany a přesné ukončení zdi, máme pro Vás řešení, které zní: „SLIM“.

Zárubeň Slim se skládá ze dvou základních částí
Hliníková kontra zárubeň  přichází do stavebního otvoru přímo na cihlovou stěnu již v době hrubé stavby před omítnutím. Kontra profil SLIM zárubně se vyrábí na míru dle zaměřených rozměrů stavebního otvoru.  

Omítka je poté dotažena ke kontra zárubni, čímž hliníkový kontra profil tvoří ukončení hrany ve stavebním otvoru. Lze jej lakovat v jakékoliv RAL barvě, tak aby splynul se stěnou a stal se její součástí. Může však zůstat i v původní povrchové úpravě, kterou je eloxovaný hliník. Hliníková linka kontra profilu o šířce 4mm pak tvoří jasné vymezení mezi stěnou a zárubní. 

Bezobložková dřevěná zárubeň SLIM  je upevněna na zazděnou kontra zárubeň. Konstrukce zárubně je tvořena kvalitní masivní laťovkou, pro povrchovou úpravu může být použita dýha nebo popřípadě lak dle RAL. Spojení obou částí SLIM zárubně přináší perfektní detail 4mm linky po celém obvodu, která odděluje ukončenou zeď od navazující dřevěné zárubně. 

SLIM-ka nám umožňuje řešit i dveře bez nadpraží.
Celou konstrukci opět tvoří boční kontra profily upevněné ke stěně a dřevěné boční „stojky“ zárubně, které jsou upevněny ke kontra zárubni. Díky této variantě získáte unikátní řešení dveří s ukončením ve stropu, díky čemuž strop prochází bez přerušení mezi jednotlivými místnostmi. Výška dveří není pro firmu Wippro omezením. Potřebujete-li dveře výšky 2 750mm, je pro nás tento rozměr standardním řešením, které běžně dodáváme našim zákazníkům. Tím však ještě nejsme na hranicích našich možností.

Dvě varianty otvírání dveří
Jedinečnost zárubně SLIM nespočívá jenom v jejím dokonalém ukončení stěny ve stavebním otvoru nebo v tom, že se jedná o bezobložkovou zárubeň v jedné ploše se stěnou, ale také především v možnosti využití dvou variant otvírání dveří.

V první skupině najdeme klasické otočné bezfalcové dveře se zárubní SLIM. Druhá varianta přichází s unikátním řešením opačného otvíraní dveří, které se nazývá „ otvírání přes ostění“ se zárubní SLIM IN. Dveře se otvírají dovnitř, čímž porušujeme veškeré zákonitosti, které jste do dnes znali a které platili u klasických otvíravých dveří. S touto variantou otvírání získáte praktické řešení pro chodby,  kde dveře, zárubeň SLIM IN a stěna tvoří jednu rovinu, přičemž se dveře otvírají dovnitř do místnosti. Opačné otvírání je řešením v prostorách,  kde nemohou být umístěny klasické otvíravé dveře nebo kde by jiné řešení bylo komplikované. 

Použijte zárubeň s označením SLIM IN a dodejte interiéru mimořádný design a nezvyklý systém.

Kontakt:
Pokud chcete získat podrobnější informace na toto téma, kontaktujte prosím sales area managera pro Českou republiku pana Jiřího Šrámka, e-mail: jiri.sramek@wippro.at nebo navštivte naše internetové stránky www.wippro.at.

Napsat komentář