Bambusová podlaha

Pokud chcete mít doma, v kanceláři či tělocvičně netradiční podlahu, která se pomalu stává trendem u nás i v zahraničí, Vaší správnou volbou je bambusová podlaha. Určitě Vás zaujme bambusová podlaha svým jedinečným vzhledem, který se odlišuje od všech běžných i exotických dřevin.

Bambusové podlahy jsou přibližně dvakrát tvrdší než vlysy dubové a jsou velmi odolné vůči opotřebení. Tento materiál je navíc šetrný vůči životnímu prostředí. Oproti klasickým parketám, na jejichž výrobu je třeba těžby stromů, které rostou desítky let, se bambusové podlahy rychle obnovují díky svému rychlému růstu.  

Bambusové podlahy se dodávají ve čtyřech variantách:
1. masivní bambusové parkety
Tyto 15 mm silné parkety jsou na českém trhu asi nejznámější. Hlavní výhodou této bambusové podlahy je cena, nevýhodou objemová nestálost. Jsou určeny k celoplošnému lepení, s nebo bez povrchové úpravy.
2. dvouvrstvé bambusové parkety
Nosným materiálem této bambusové podlahy je borovice, nášlapná vrstva je cca 4 mm. Díky této konstrukci jde o nejstabilnější druh bambusových podlah, který dodáváme ve dvou formátech. Jsou určeny k celoplošnému lepení. Vhodné též na podlahové vytápění. Možnost povrchové úpravy bambusové podlahy lakem či olejem.
3. bambusové podlahy – třívrstvé hotové dílce
Klasický „sendvičový“ typ podlahy, nášlapná vrstva 4 mm. Výhodou je bezesporu velký formát dílce. V nabídce máme všechny čtyři druhy bambusové podlahy. Určeno pro pokládku plovoucím způsobem nebo celoplošně lepeným. Povrchově upravené lakem. Pokládka bez lepidla díky zámkovému spoji UNICLIC.  POZOR! : Charakter a zbarvení bambusové podlahy je závisý také na druhu, oblasti, vzrůstu, půdě období sklizně či stáří rostliny.
4. bambusová průmyslová mozaika
Opravdu moderně vypadající bambusové podlahy s vysokou užitnou tloušťkou (20mm) určené pouze k celoplošnému lepení. Vertikální dílce jsou v barvě přírodní i kávě. Povrchově neupravené (po položení se brousí, tmelí, lakují, či olejují a voskují).  

TIP:
Pokládku nechte profesionálům
 Dřevěné podlahy je lepší si nechat položit od profesionálů. I když se na trhu nabízejí dřevěné plovoucí podlahy určené i k amatérskému pokládání, měli bychom vždy dbát na kvalitu položení. Od správné realizace se pak odvíjí i samotná životnost podlahy. Kvalitu pokládání ovlivňuje jistá zkušenost a obrátíme-li se na zkušené odborníky, kteří by si měli poradit i s křivými zdmi, olištováním a jinými důležitými maličkostmi. 

Text: Jiří Kropylák  Foto: Kronotex, Kährs    

Napsat komentář