Atraktivní stavba řadového zděného domu se vzhledem roubeného podstávkového stavení

Atraktivní stavba řadového zděného domu se vzhledem roubeného podstávkového stavení

VILADŮM VYHLAS VE VLASTIBOŘICÍCH

Líbí se vám roubené tradiční stavby, ale zároveň byste rádi využívali veškerého současného komfortu bydlení? Představujeme vám ojedinělý a velice zajímavý projekt, ve kterém se povedlo spojit obojí. Vzhled stavby respektuje zásady tradičního roubeného stavební, interiér a funkční řešení objektu pak plně odpovídá současným trendům a nárokům na kvalitní moderní bydlení.

Atraktivní je také samotná poloha. Vlastibořice se nacházejí mezi Jizerskými a Lužickými horami, na okraji Českého ráje, v blízkosti zámku Sychrov. Lokalita je obklopena rozlehlými loukami, lesy a poli se zemědělskou produkcí. Dech beroucí je především výhled. Na jedné straně panorama celého Českého ráje včetně Trosek, na druhé straně pohled na Ještěd.

Na místě původního roubeného stavení, jež nebylo možné rekonstruovat, byla navržena replika původní stavby. Na místě hospodářské části a chléva pak byla vyprojektována moderní přístavba, která však plně respektuje tvarosloví původního objektu i okolní zástavby. Architektonické řešení této části objektu citlivě, na druhou stranu ale zároveň odvážně, doplňuje prostor moderně pojatou koncepcí s nadčasovým designem, s předsazenými garážemi s terasou, dřevěným obkladem z odolného dřeva, čistou linií střešní konstrukce, plně prosklenou fasádou na jihovýchodní straně, jež funkčně propojuje vnitřní obytný prostor s terasou a zahradou.

Vlastní objekt, ač vizuálně působí jako jeden celek, se sestává ze čtyř na sobě nezávislých obytných jednotek – řadových domů. Každá obytná jednotka leží na vlastním pozemku o velikosti 330 m² a je napojena na samostatné inženýrské sítě (voda, elektro, likvidace splaškových a dešťových vod).

Obytné jednotky v roubené části obsahují rozlehlou garáž s technickou místností a přímým vstupem do zádveří, koupelnu s prádelnou a WC, rozlehlou kuchyň s jídelnou a úklidovou místnost pod schodištěm s přímým vstupem na venkovní terasu. V patře se nachází exkluzivně řešený a vybavený obývací pokoj s rohovou obezděnou krbovou vložkou (obývací pokoj se nachází v mezipatře, a je tak funkčně propojený s jídelnou a kuchyní), velice komfortní ložnice se šatnou a přímým vstupem na pavlač a dále komfortní koupelna s WC. V mezipatře a podkroví se nacházejí dva pokoje, uzavíratelný sklad volitelně modifikovatelný na třetí koupelnu s WC a chodba s otevřeným skladem.

Základní provedení každé bytové jednotky je ve vysokém standardu včetně zpevněných venkovních pojezdových a pochozích ploch (parkování min. 2 osobních automobilů před každou jednotkou, rozlehlá zahradní terasa s jižní orientací). Ve všech obytných místnostech je instalováno podlahové topení, v koupelnách navíc s topnými žebříky. Bytové jednotky jsou vzájemně odděleny akustickými dvojitými nezávislými stěnami. Vytápění je řešeno tepelnými čerpadly voda-vzduch.

www.viladomyvlastiborice.cz

 

Napsat komentář