Ariston Andris – nové rozměry v ohřevu vody

Společnost ARISTON, přední evropský výrobce ohřívačů vody, plynových kotlů a tepelných čerpadel, představila nové zásobníkové elektrické ohřívače vody ARISTON ANDRIS. Charakterizují je malé rozměry, velký výkon, flexibilní instalace, bezpečnost či nová funkce ECO EVO, která maximalizuje energetickou efektivnost.

Ohřívače vody řady ARISTON ANDRIS nabízí komplexní řešení pro ohřev vody v domácnostech. Kompaktní velikost šetří místo a umožňuje instalovat ohřívače nad i pod umyvadlo či dřez. Ideální jsou tedy pro použití v koupelně i v kuchyni.

Zcela nová řada ohřívačů ARISTON ANDRIS zahrnuje modely: ANDRIS Lux Eco, ANDRIS Lux a Andris R. V nabídce jsou se zásobníky o velikostech 10, 15 a 30 litrů. Výrazně je tak zkrácena doba potřebná pro ohřev vody, čímž šetří energii a omezují plýtvání. 30litrový zásobník poskytne dostatek teplé vody pro vysprchování a použití umyvadla či dřezu i pro více osob.

Vyberte si model ANDRIS, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám

ANDRIS LUX ECO
Zásobníkový elektrický ohřívač vody s výjimečným designem, kompaktními rozměry, elektronickou regulací a schopností maximálně spořit energii. Podle směrnice ErP o ekodesignu spadá do energetické třídy A ((Poznámka: Více informací na konci textu). S novou funkcí ECO EVO, lze ušetřit ještě více energie potřebné pro ohřev vody, a to až 15 %. Tato funkce se „naučí“ potřeby a zvyklosti obyvatel a podle toho reguluje svůj provoz. Ve své kategorii je ANDRIS LUX ECO prvním ohřívačem s elektronickým termostatem, který společně s inteligentním LED displejem s indikací teploty umožňuje přesnou a jednoduchou regulaci ohřevu vody. Vnitřní ocelová nádrž je opatřena titanový smaltem pro dlouhou životnost. Konstrukce ohřívače je chráněná proti postříkání vodou.

Vybaven je dále bezpečnostními funkcemi ABS, které chrání spotřebič před poškozením

  • Ochrana proti přehřátí: v případě poruchy zablokuje elektronický termostat ohřev vody a zamezí přehřátí nebo dokonce poškození topného tělesa.
  • Ochrana před zamrznutím: ohřívač brání, aby teplota vody v zimě klesla pod 5°C, a to i když je vypnutý (je potřeba ponechat jej zapojený).
  • Automatická diagnostika ohřevu na sucho: pokud je v nádrži nedostatek vody, zastaví se ohřev.
  • Anti legionella: jednou měsíčně spotřebič automaticky zvýší teplotu na 65°C, aby zlikvidoval případně přítomné bakterie Legionella a zajistil tak zdravotní nezávadnost vody.

ANDRIS LUX
Tento elegantní model zásobníkového ohřívače nabízí vyšší výkonnost. Nastavení teploty lze pohodlně regulovat pomocí otočného termostatu na čelním panelu. Vnitřní ocelová nádrž s titanovým smaltováním zajišťuje dlouhou životnost. Antikorozní měděné topné těleso pomáhá zajistit hygienickou kvalitu ohřívané vody.

ANDRIS R
Základní model v novém moderním designu, který nabízí pohodlnou regulaci teploty otočným termostatem. Praktický a spolehlivý. Zásobníková ocelová smaltovaná nádrž a antikorozní měděné topné těleso zajišťují dlouhou životnost. Plášť spotřebiče je chráněn proti postříkání vodou.

Nová řada zásobníkových designových ohřívačů ARISTON ANDRIS v kostce

  • Malé rozměry

Díky systému mini-nádrže je komfort ohřevu vody soustředěn do kompaktního řešení. I přes jejich malé rozměry jsou tyto tři modely nové řady schopny ohřát až 30 litrů vody. Rozměry modelů ANDRIS Lux Eco a ANDRIS Lux v 10litrové variantě: 260x360x298 mm, v 15litrové: 360x360x346 mm a 30litrové: 447x447x410 mm. Model ANDRIS R – 10litrový: 360x360x276 mm, 15litrový: 360x360x324 mm, 30litrový: 447x447x389.

  • Design

Řada ANDRIS byla navržena v duchu italského designu, tj. s elegancí a stylem.

  • Absolutní bezpečnost

Spotřebiče jsou plně v souladu s předpisy CE. Topné těleso v mědi pomáhá zvýšit hygienu a čistotu ohřívané vody.

  • Maximální komfort

Zásobníkové ohřívače vody ANDRIS udrží vodu horkou po dlouhou dobu díky velmi husté a silné polyuretanové izolaci. Opatřeny jsou také ponorným termostatem umožňujícím přesnou regulaci teploty vody.

  • Dlouhá životnost

Za dlouhou životností spotřebičů řady ANDRIS stojí výběr materiálů: všechny mají topné těleso vyrobené z mědi pro její antikorozní účinek. Také mají speciální titanové smaltování vodní nádrže pro ještě větší odolnost proti korozi. Nová a pevnější konstrukce příruby přispívá k celkové robustnosti výrobku a snižuje požadavky na údržbu. Na všechny tři modely je poskytována záruka 3 roky.

Pořizovací ceny jsou od 3 618 Kč (s DPH, cena bez montáže).

Připraven na změnu ErP
Výrobky určené k vytápění a ohřevu vody v domácnostech představují přibližně 30 % energetické spotřeby v Evropě. Počínaje 26. září 2015 vstoupí v platnost pro tyto výrobky v Evropě směrnice o ekodesignu (ErP) a povinné značení energetickými štítky.

Předpisy ErP (Energy-related products – výrobky spotřebovávající elektrickou energii) stanovují minimální úroveň energetické účinnosti, kterou musí výrobky k vytápění a ohřevu vody splňovat, aby získaly značku CE a mohly být prodávány v Evropě. Nové standardy tak eliminují výrobky nevyhovující daným směrnicím, tedy ty, které mají nadměrnou energetickou spotřebu.

Energetické štítky budou muset mít všechny výrobky určené pro vytápění a ohřev vody v domácnostech (kotle, tepelná čerpadla, mikro-kogenerační jednotky, ohřívače vody a nádrže na uchovávání horké vody). Informovat budou zákazníky o energetické třídě (pro ohřívače A-E) a klíčových výkonnostních ukazatelích (např. hladina akustického výkonu nebo roční spotřeba energie).

Model ARISTON ANDRIS Lux Eco s inteligentním ovládáním splňuje předpisy ErP a spadá do nejlepší možné energetické třídy A.

O společnosti ARISTON
Italská nadnárodní společnost Ariston Thermo Group má působnost po celém světě a specializuje zejména na výrobu zařízení a technologií pro ohřev vody a vytápění pro domácnosti i průmyslové objekty a na obnovitelné zdroje energie. V roce 2014 dosáhla skupina obratu 1,34 miliardy EUR a prodala 7,4 milionů svých produktů ve více než 150 zemích, má 6 600 zaměstnanců, 53 společností a 5 zastoupení v 32 zemích. Do výzkumu a vývoje investovala společnost v loňském roce 61 milionů euro. V České republice má Ariston Thermo zastoupení od roku 1997 a své výrobky – ohřívače vody, plynové kotle a tepelná čerpadla, distribuuje prostřednictvím svých smluvních profesionálních partnerů s celorepublikovým pokrytím. Servis výrobků je zajištěn prostřednictvím široké sítě servisních partnerů. Nejbližší prodejce a informace o kompletním programu výrobků Ariston najdete na
www.ariston.com.

Napsat komentář