Aby vás nenavštívil zloděj

Návštěva zlodějů v bytě či domě nepřináší jen materiální škodu, ale i psychický šok, který je způsoben zásahem do soukromí, pocitem ohrožení a křivdy i ztrátou předmětů s osobní hodnotou. Co proti tomu dělat a jak se můžeme bránit?
Základem je bezpečnostní kování, které musí být odolné vůči jakémukoli násilí, jeho součástí musí být kvalitní cylindrická vložka a bezpečnostní zadlabávací zámek. Můžete použít i závoru, nejlépe s vícenásobnými západy. Ideálním řešením je instalace bezpečnostních dveří, která vyjde mnohdy levněji než vylepšování a zesilování starých dveří.

Zabraňte vypáčení
Zabezpečit byt uzamykacím mechanismem, byť kvalitním, zdaleka nestačí. Nebezpečí pro váš byt představují i ostatní části vchodových dveří. Jednou z nich je dveřní křídlo. Pokud neinvestujete do nových bezpečnostních dveří se zesílenou konstrukcí, je třeba stávající dveře opatřit přídavným zámkem či dalším zabezpečením. Kritickým bodem jsou rámy neboli zárubně, které u některých případů, lze poměrně snadno roztáhnout. Tomu lze předejít vylitím vnitřku zárubní betonovou směsí. Vypáčení dveří z pantu můžete zabránit instalací speciálních pojistek či přídavných pasivních čepů. Jedním ze základních opatření je kukátko s co největším zorným úhlem.

Elektronický hlídač
Jako varianta se nabízí kombinace mechanického a elektronického zabezpečení. Elektronické zabezpečení má obvykle ovládání u vstupních dveří pomocí kódové klávesnice, nebo dálkově přes malý ovladač. Celý objekt je chráněn systémem prostorových čidel. Po detekci pachatele v hlídaném objektu jsou obvykle spuštěny vnitřní a vnější sirény, které nezvaného hosta svým hlukem dezorientují a zároveň upozorní okolí.

Ochrana přes GSM i internet
Dále pak je poplach převeden do telefonního komunikátoru a přes pevné připojení či GSM jsou okamžitě informováni majitelé. Signál lze za mírný poplatek posílat na pult centralizované ochrany, kde je nepřetržitě připravena zásahová jednotka. Mezi další zajištění patří i čidla na detekci požáru, která lze do systému rovněž zapojit a kamerový sledovací systém s možností záznamu a přenosu informací přes internet prakticky kamkoli. Ceny těchto důmyslných elektronických pomocníků jsou díky velkému rozšíření velmi příznivé.
(red)

Napsat komentář