Aby byl váš spánek luxusní! Tapety do ložnice a jiné trendy na rok 2017

 Nezapomínejte, že pokoj, v kterém spíte, je vaším soukromým útočištěm. Při jeho zařizování dbejte na to, co se líbí vám. Můžete mixovat barvy i styly podle libosti.

Když lidé plánují nové bydlení nebo rekonstrukci, soustřeďují se hlavně na zařizování obýváku a kuchyně, případně koupelny. Na spací část zapomínají. Vzhledem k tomu, že spánkem trávíme až třetinu života, je přímo nutností zaměřit se i na tuto místnost.

V ložnici jsou moderní i extravagantní tapety s přírodními motivy či v metalických barvách. Na obrázku je tapeta z kolekce Ligna od výrobce Arte. Zdroj: TopDECO.cz

Ložnice většinou zůstává skryta před zraky hostů, a při jejím zařizování se tak nemusíte omezovat zbytečnými společenskými pravidly. Můžete v ní použít výrazné barvy, starožitné kousky nábytku či extravagantní luxusní tapety – ložnice se stane vaším malým soukromým ostrovem.

Čalouněné čelo postele sjednotí prostor

Ve větších ložnicích může být těžké zakomponovat postel do prostoru. Proto i sami interiéroví designéři v současné době holdují velkým čalouněným čelům postele. Ty často přesahují postel i do části, kde se nachází noční stolek, anebo naopak sahají až ke stropu. Kromě toho, že jejich přítomnost sjednotí nesourodé kousky nábytku, je příjemné mít za hlavou měkký, a ne tvrdý povrch.

Luxusní tapety do ložnice zažívají comeback

Dobrou službu vám udělají i luxusní tapety. Tato povrchová úprava zdí se vrací do módy, a to i v těch nejluxusnějších sídlech. Výhody tapet jsou nepopiratelné. Díky modernímu zpracování jsou odolnější a nabízejí nepřeberné množství vzorů, z kterých si lze vybírat.

Pokud máte rádi přírodu, můžete si za čelo postele nechat aplikovat tapetu s divokými přírodními vzory. Motivy z rostlinné a zvířecí říše jsou totiž in, a to nejen v ložnici. Moderní luxusní tapety do ložnice reprezentují ale i metalické odstíny. Například měděné a stříbřité tóny dodají vaší ložnici nadčasový a jedinečný charakter.

Do ložnice patří i pestré barvy a nevšední doplňky

Stejně jako jsou dovoleny výrazné tapety, můžete kdekoliv v pokoji použít také zajímavé barvy. Tónem tohoto roku je sytě zelená, kterou můžete v detailech doplnit o intenzivní růžové, fialové, oranžové či modré odstíny.

 

Moderní ložnici neuškodí ani mix nejrůznějších stylů. Nadčasovou postel můžete zkombinovat s nočním stolkem ve stylu country a se zajímavou jednoduchou tapetou z kolekce Alvise od společnosti Sirpi. Zdroj: TopDECO.cz

 

Podobně se můžete odvázat i při koupi nábytku. Pokud si lidé vybírají postel, často si kupují také noční stolky ze stejné série. Toto ale není dogma a moderní interiéroví designéři radí odvázat se a klidně postavit k posteli noční stolky jiného stylu.

Mix stylů se totiž prolíná celým současným interiérovým designem. Kde jinde ho tedy vyzkoušet než v ložnici? Právě zde můžete být sami sebou.

Napsat komentář