7 tipů, jak získat (téměř!) bezúdržbový exteriér pro váš dům

Exteriér vašeho domu by měl být na pohled krásný a zároveň nevyžadovat neustálé úpravy a opravy. Abyste toho dosáhli, měli byste si pořídit kvalitní výrobky, které vyžadují minimální údržbu a na odborné práce si raději najmout profesionály.

Máme pro vás hned 7 tipů, díky kterým dosáhnete perfektního vzhledu okolí vašeho domu bez toho, abyste museli trávit své víkendy nikdy nekončící prací kolem domu.

Kovové střechy

Kovová střecha je sice velká investice, ale na druhou stranu vám vydrží 40 až 60 let, což je dvakrát až třikrát déle než střechy z asfaltových šindelů. Kovové střechy chrání před ohněm a drsným počasím a odrážejí sluneční světlo, v létě tak sníží náklady na ochlazování a v zimě na vytápění. Nemusíte se omezovat pouze na tradiční kovové odstíny, protože kovové zastřešení přichází v široké škále stylů a barev.

Kompozitní podlahová krytina

Dřevěná podlaha na terase se může časem začít deformovat, hnít a odlamovat. Trvalejším a méně náročným řešením bude použití kompozitní podlahy. Taková podlaha je nenáročná na údržbu a má i dlouhou životnost. Už nikdy nebudete muset podlahu brousit a lakovat, získáte tak více času na to, abyste si mohli užít prostor kolem domu.

Žlabový systém pro odvod dešťové vody

Díky žlabovému systému nebudete muset čistit okapy a odstraňovat z nich listí. Konstrukce umožňuje odtok vody po zakřivené ploše do žlabu a přitom s sebou nebere listí a jiné nečistoty.

Vinylová fasáda

Při výběru obkladového materiálu, zvažte vinylovou fasádu. Vinylové obklady jsou levnou a nenáročnou alternativou k tradičnímu dřevu. Syntetický materiál nevyžaduje žádnou povrchovou úpravu, takže je skvělý pro velké, vícepodlažní domy, kde by klasická omítka vyšla na hodně peněz. Vinyl je navíc velmi odolný, díky tomu nebudete muset fasádu tak často opravovat. I údržba je velmi snadná.

 Pokud však máte na domě klasickou fasádu, nemusíte si zoufat. Na čištění fasády si objednáte profesionální firmu, která celou údržbu zvládne udělat za vás. Pravidelné kontroly a čištění od atmosférických i organických nečistot vám mohou ušetřit spoustu peněz, které byste jinak museli investovat do opravy fasády nebo do její výměny. Navíc bude váš dům vypadat vždy skvěle.

Umělý trávník

Umělý trávník vyrobený z plastových vláken tkaných do pryžové podložky v průběhu let ušel dlouhou cestu a existují velmi dobré důvody k tomu, abyste ho vzali na milost. Dobře vypadá a navíc nepotřebujete sekačku, pesticidy ani hnojiva. Navíc nezpůsobuje alergie, po celý rok je naprosto stejný a nemusíte ho zalévat.

Zavlažovací systém

Když se rozhodnete pořídit si klasický trávník i další rostliny, zvažte zavedení zavlažovacího systému. Ušetří vám to čas, který byste jinak museli věnovat zalévání a navíc na to nebudete muset myslet. Stačí nastavit systém a všechno zůstane krásně zelené i po návratu z dovolené.

Štěrková cesta

Pro příjezdovou cestu určitě zvolte štěrk. Štěrk je odolný, cenově dostupný a snadno se instaluje. Existuje mnoho variací typů kamenů a barev, z nichž si můžete vybrat, aby cesta ladila s exteriérem vašeho domova.

Napsat komentář