6 mýtů o saunách: Ne, velký dům opravdu není nutný

Neustále se vracíte k představě vlastní sauny nebo infrakabiny u sebe doma. Nebo se s tou myšlenkou teprve oťukáváte. Od rozhodnutí vás možná zrazuje některý z kolujících mýtů. Pojďme si na ně posvítit!

1. Chceš saunu? Potřebuješ velký dům!

Pokud nechcete saunu využívat najednou se všemi sousedy a kolegy z práce, vystačíte si pro sebe a své blízké i s menší kabinou.

Nejmenší modely saun šikovně využijí i malý prostor v rohu paneláku. Jestli máte k dispozici o něco málo přes 1 m2, nebude problém si saunu pořídit.

2. Koupit si vlastní saunu se nevyplatí

Kolikrát by se vám líbilo si po příchodu z práce dopřát relaxaci v sauně? Ale na to není čas, někdy není s kým a samotným se vám do veřejné sauny nechce. Navíc nikdy nevíte, jaká individua tam potkáte.

Pronajmout si saunu sami pro sebe? To se nedoplatíte.

A teď si představte, že do sauny můžete kdykoliv.

Provoz sauny není nijak zásadně náročný – jedno rodinné saunování vychází přibližně na 50 – 60 korun. Skutečně se to nevyplatí?

3. Saunování je žrout času

Možná jste od kamaráda slyšeli, že než se mu infrasauna nahřeje, už nemá na relaxaci chuť. Záleží ale na druhu infrasauny.

Pokud sáhnete po kvalitním výrobku, můžete si začít uvolňovat ztuhlé a promrzlé tělo za pouhou vteřinu. Prostě zmáčknete knoflík, shodíte oblečení a můžete začít.

4. Sauna? To by u nás bylo jak pěst na oko

Častou obavou je, že se vám nepodaří sladit saunu se zbytkem interiéru. Sauny ani infrasauny už ale dávno nejsou jen uzavřené dřevěné kabiny. Existují skleněné, s obložením z umělého kamene, moderní i rustikální z lipového dřeva.

Nemusíte mít proto strach, že nenajdete tu pravou pro váš domov. Při sestavování sauny na míru se můžete na svých představách domluvit do nejmenšího detailu.

5. Infrasauna neléčí, je to podfuk!

Pokud se rozhodnete pro infrasaunu s méně kvalitním zářičem, dočkáte se sice příjemného prohřátí, ale na léčebné účinky můžete zapomenout.

Vašemu zájmu by neměly uniknout kvalitní širokospektrální infrazářiče. Úzké spektrum paprsků totiž nepronikne dostatečně hluboko do těla, a proto neléčí.

6. Saunu musím objednat ze zahraničí. Pokud se mi s ní něco stane, nikdo nepřijede

Sauny a infrasauny už dávno nejsou výhradou severských zemí. Jejich kouzlo a blahodárné účinky si oblíbili lidé po celém světě. I v České republice se našla firma, která se rozhodla ctít tradice a kombinovat je s nejnovějšími objevy.

Firma SaunaSystem zavrhla pásovou výrobu a sestavuje každý kus podle přání zákazníka v české továrně. Vaše nová sauna k vám proto nepojede přes půl světa, ale maximálně přes půl republiky.

Odborníci ze SaunaSystem vám samozřejmě do několika dní zajistí i servis.

Napsat komentář