3 tipy, jak si dopřát teplo i v koupelně i během těch nejchladnějších dní

Nejhorší chybou je, když si dáte horkou koupel a hned poté se ocitnete v chladném prostředí. Ale co když je to chladné prostředí samotná koupelna? Vytopte si tuto malou, ale zároveň stěžejní místnost svého domu i vy. Poradíme vám, jaké jsou možnosti.

Koupelnový radiátor

Koupelnový radiátor – neboli klasické topení žebrovitého nebo žebříkovitého tvaru je optimálním řešením, které nezabere příliš místa, ale nějaké přesto ano. Hodí se do bytu, kde může sloužit v podzimním i zimním období i jako doprovodný sušák na vyprané prádlo (případně na ručníky). V případě rodinného domu slouží tento typ topení spíše pro přitápění než pro vytopení celé koupelny.

Pro snadné přitopení v koupelně i v jakékoliv jiné místnosti lze využít elektrické topidlo.

Podlahové topení

Tento typ topení lze použít téměř pod jakoukoliv podlahovou krytinu – laminát, vinyl, keramickou dlažbu nebo dřevo. Na co se však soustředit? Rozhodně si zjistěte, jak podlahové topení položit a jaké smí být jeho maximální povrchové teploty v kontaktu s danou podlahovou krytinou.

Infrazářiče

Pokud jste se rozhodli pro sálavé teplo, určitě zvažujete elektrický přímotop nebo infrazářič. Většina lidí elektrické topidlo si vezme spíše na chatu či chalupu. Jsme tedy zpět u infrazářičů do koupelny, které se dříve využívaly v panelákových koupelnách cca v 70. letech. Původně se infrazářiče velmi dlouho rozehřívaly a jejich účinnosti byla minimální.

V současné době jsou již tato topidla vybavena moderními zářiči ze speciálních skel. Již v prvních 2 – 3 sekundách topí na plný výkon a jejich účinnost sálání je až 92 %.

Tip na závěr: pro malou koupelnu o velikosti do 8 metrů čtverečních stačí příkon 750 W. Pro větší koupelny pak pořiďte infrazářič s příkonem 1 500 – 2 000 W

Napsat komentář