Proč se rozhodnout pro výstavbu srubového domu?

Jestliže přemýšlíte v současnosti o výstavbě nového rodinného domu, tak máte na výběr z mnoha různých možností a typů staveb. Nabídka na trhu v současnosti je opravdu pestrá a velmi zajímavá. Velmi rozebírané jsou moderní stavby s uplatněním nejnovějších architektonických trendů. V přívalu moderní architektury se ale mnohdy zapomíná na klasické druhy staveb, které mnohdy dokáží být ještě komfortnější a elegantnější než moderní stavby. Ke klasickým stavbám se řadí například srubové domy. Proč byste při volbě nového domu měli uvažovat právě o srubové stavbě? Na toto téma se nyní zaměříme detailněji.

Klasika již stovky let

Srubové domy nejsou žádným výstřelkem moderních technologií, ale druhem stavby, která je využívána již stovky let a to i v těch nejvíce zatěžovaných oblastech. Jedná se o ověřenou stavbu, u které si můžete být jistí, že vás nezradí a nevyskytnou se u ní neočekávané problémy. Pokud je tedy srubový dům realizován specializovanou firmou. A proč zvolit srubový dům? Důvodů je hned několik. My si popíšeme 2 nejdůležitější.

Stavba vhodná i do nejtěžších podmínek

Průběh výstavby srubu je již několik generací nezměněn a celá stavba je považována za nadčasovou. Hlavním stavebním materiálem je masivní dřevo spojené pomocí tradičních technik. Výsledná stavba disponuje velkou odolností proti poškození i proti působení vnějších vlivů. Dokonce i tepelně-izolační vlastnosti, na které je v současnosti kladen u rodinných domů stále větší důraz, jsou na velmi vysoké úrovni.

Elegance přírodního dřeva

Srubové domy jsou elegantní z vnější i vnitřní strany. Z vnější strany stavbě dominuje masivní dřevo s tradičním vzhledem. I v interiéru může být dřevo dominantním prvkem. Stačí, když stavební firmě řeknete, aby například dřevěné stropy zůstaly přiznané. Schopností přírodního dřeva je působit na naší mysl a vytvářet příjemnou a hřejivou atmosféru, která je v dnešní hektické době stále více zapotřebí. A jak mohou vypadat srubové domy v současnosti? Můžete si prohlédnout třeba reference hotových srubů od společnosti WOODLIFE, jednoho z největších specialistů pro tento druh staveb na našem trhu.

Napsat komentář