Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Úvod

Byt a dům

Stavba

Zahrady

Insiprace

Finance

Ke stažení


Byt a dùm
 

Byt a dům
 

Stavba 
 

Zahrady 
 

Inspirace
 

Kancelář 
 

Finance 
 

Ke stažení 
• Archiv
 

Kontakt 
• Kontakty
 

Doporučujeme 
   Žádný mainstream


Spojení inovačního myšlení značky Moroso a denimové duše společnosti Diesel přináší už několik let výsledky v podobě nekonvenčního nábytku a doplňků. Letošní kolekce Diesel Living se tak - stejně jako vloni - liší od nabídky ostatních firem a zdá se, že i tentokrát je opět o krok vepředu.

Diesel Living nabízí kompletní vybavení interiéru. Vedle nábytku Moroso to jsou svítidla Foscarini, kuchyně Scavolini, dekorace Seletti a textilie Zucchi. Lehce ironický, netradičním designovým přístupem inspiruje mnohé zavedené značky. Industriální prvky a doplňky s tématikou objevování kosmu prezentované na loňské výstavě v Miláně zařadily mnohé do své letošní produkce.

Diesel Living Pop Home, Milan Design Week 2017
Diesel Living Pop Home, Milan Design Week 2017


Aktuální nabídku nábytku a doplňků Diesel Living charakterizuje zřetelný odraz tvarosloví art deco. Klasická křesla, pohovky a pufy mají silné linie, vycházející z odvážné geometrie dvacátých a třicátých let minulého století. Šestiúhelníkové nožky z leštěného hliníku budí dojem, jakoby se poměrně masivní křesílka vznášela nad zemí. Čalounění preferuje chladné tóny nebo tištěný dekor s tématem pouštní krajiny. Písek, kaktusy a ledabyle poházené zlacené kosti s lebkami vyplňují volná místa interiéru. Diesel Living zkrátka v žádném případě nepředstavuje mainstream. "Spolupracovali jsme s tvůrčím týmem společnosti Diesel, abychom vyvinuli zajímavou alternativní kolekci, která pracuje se dvěma různými, ale souběžnými aspekty současných trendů. Jeden tmavší, v duchu undergroundu, s agresivnějším, tajemným vzhledem, druhý pak lehčí, inspirovaný přírodou a vizuálním jasem, s měkkými a úhlednými tvary," říká Patrizia Moroso, která jako vždy osobně dohlíží na každý tvůrčí projekt v různých fázích.

Industriální motivy, které v minulém roce v kolekci Diesel Living převažovaly, se letos objevují spíše v doplňcích a detailech. Například křeslo Assembly staví na kontrastu měkkého potahu ze sametové plsti s vtipným technicistním řešením. Spojení opěradla se sedákem viditelnými šrouby evokuje příruby, kterými se kdysi spojovaly trubky.

Diesel Living Assembly
Diesel Living Assembly


Výraznou součástí nabídky Diesel Living jsou svítidla Foscarini. Ve většině modelů rovněž vycházejí z průmyslové estetiky, která se stala jednou z charakteristických rysů této originální řady. Klasickým tvarem tovární lampy se inspiroval tvůrce svítidla Smash, jemuž nový vzhled dodává organicky zvlněný okraj kovového stínidla. Také svítidlo Vent vychází z industriální architektury, konkrétně z tvaru obyčejného kulatého větráku. V novém kontextu byl tento prvek přeměněn v ohromující nástěnnou lampu, jež vypadá téměř jako průchod do nové dimenze. Po jejím rozsvícení rozehrávají vrstvené plechy stínidla tanec světel a stínů, čímž vytvářejí jedinečný vizuální efekt.

Diesel Living svítidla Foscarini
Diesel Living svítidla Foscarini

Diesel Living svítidla Foscarini
Diesel Living svítidla Foscarini


Text: Alena Kodlová, Foto: Diesel Living


© 2007 - 2018

Ideální bydlení

- internetový magazín o bydlení - všechna práva vyhrazena

Created by Leo Maxmedia