Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Úvod

Byt a dům

Stavba

Zahrady

Insiprace

Finance

Ke stažení


Byt a dùm
 

Byt a dům
 

Stavba 
 

Zahrady 
 

Inspirace
 

Kancelář 
 

Finance 
 

Ke stažení 
• Archiv
 

Kontakt 
• Kontakty
 

Doporučujeme 
   Jak vybrat interiérové dveře, aby ladily s podlahou?


Dveře a zárubně nepovažujeme za stavební prvek, ale za nábytek. Proto platí obecné pravidlo, že je vždy ladíme se dvěma, maximálně se třemi interiérovými prvky - podlahou, okny, schody, nebo nábytkem. Pokud se tohoto pravidla budeme držet, nemůžeme udělat chybu.

Jak kombinovat dřevo?

Rozhodně se nedoporučuje kombinovat v interiéru více než dva druhy dřeva. Nežijeme v cirkuse, ale snažíme se vytvořit harmonicky laděnou domácnost. Pokud kombinujeme dva druhy dřeva, doporučuje se jít do kontrastu, ale vyvarovat se výrazným rozdílům v textuře. Pokud tedy plánujeme do bytu pořídit dřevěný nábytek, vyplatí se zvolit podlahu a interiérové dveře s neutrální texturou, jako je například javor, buk nebo olše. To nám uvolní ruce při výběru dřeva u nábytku.

Interiérové dveře prosklené, Plancher.cz
Interiérové dveře prosklené, Plancher.cz

Jaké barevné odstíny dveří vybírat?

Pokud pořídíme do bytu interiérové dveře světlejší, než je podlaha, opticky tím dveře zvětšíme a místnost se tak stane prostornější. Taková kombinace je například tmavší buková, dubová nebo ořechová podlaha a dveře ze světlejšího javoru, který má navíc jemnou texturu.

V prostorném bytě se naopak hodí tmavší dveře v kontrastu se světlejší podlahou. Tmavší dřevo na zárubních a dveřích navíc působí elegantním dojmem. Pokud zvolíme například podlahu z břízy nebo jasanu v kombinaci s interiérovými dveřmi z tmavého dubu, ořechu nebo wengé, vytvoříme luxusní dojem z celé místnosti.

Pokud doma máme jak nábytek, tak podlahu ve dřevě, nemůžeme nic pokazit tím, když sáhneme po bílých interiérových dveřích. Ty celý prostor provzdušní a opticky zvětší.

Interiérové dveře, Plancher.cz
Interiérové dveře, Plancher.cz

Odborníci to mají v oku

Ať už budete uvažovat o pořízení interiérových dveří nebo podlahy, nebo dokonce o obojím, nejlépe uděláte, když se o barevných kombinacích poradíte s odborníkem. Ve společnosti Plancher o dveřích i podlahách vědí vše. Rádi vám poradí, jaké kombinace budou slušet vašemu interiéru.

www.plancher.cz

Interiérové dveře Porta Koncept, Plancher.cz
Interiérové dveře Porta Koncept, Plancher.cz© 2007 - 2018

Ideální bydlení

- internetový magazín o bydlení - všechna práva vyhrazena

Created by Leo Maxmedia