Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Úvod

Byt a dům

Stavba

Zahrady

Insiprace

Finance

Ke stažení


Byt a dùm
 

Byt a dům
 

Stavba 
 

Zahrady 
 

Inspirace
 

Kancelář 
 

Finance 
 

Ke stažení 
• Archiv
 

Kontakt 
• Kontakty
 

Doporučujeme 
   Jak se bydlí v Praze v Jinonicích


Velkou část Jinonic tvoří vilové čtvrtě. Přesto si tato pražská lokalita, která se řadí k Praze 5, ponechala svůj vesnický ráz. Žije tu kolem 5 000 obyvatel na celkové rozloze 6,17 km².

Výjimečná pražská čtvrť

Jinonice jsou charakteristické svým kopcovitým terénem. I z tohoto důvodu tvoří většinu území vilky místo rozsáhlých panelákových zástaveb. Terén zde nenípro klasické sídliště vhodný. V Jinonicích stojívýznamné průmyslové podniky, z nichž některé vznikly už za Rakouska-Uherska. Této čtvrti jednoznačně dominuje Prokopské údolí, které se stalo vyhledávanou lokalitou pro odpočinek v přírodě. Ze severní strany lemuje Jinonice přírodní památka – park Vidoule. Vyskytuje se tudokonce řada chráněných živočichů a rostlin.


Instituty vzdělávání v Jinonicích

Praha 5 vyniká svojí občanskou vybaveností. A to platí i pro Jinonice.Najdete tu řadu školských zařízení. Kromě školek a základních školvlastní několik budov také Univerzita Karlova. Konkrétně tu sídlí Fakulta sociálních věd, Knihovna společenských věd a Ústav informačních studií a knihovnictví. Zároveň se v blízkosti fakulty plánuje stavba nového campusu včetně velkého sportovního stadionu nejenom pro studenty. Nechybí ani gymnázium nebo obchodní akademie.


Bydlete tak, jak jste si vždy přáli

S ostatními částmi města spojuje Jinonice metro linky B a spolehliváautobusová doprava. Do centra se dostanete během 15 minut ve kteroukoli denní a noční hodinu. Klidnou, a přesto výborně dostupnou pražskou čtvrť si zamilujete. Chcete bydlet v Jinonicích? Prohlédněte si nabídku nemovitostí k pronájmu nebo k prodeji od realitní kanceláře Homesweethome.cz.© 2007 - 2018

Ideální bydlení

- internetový magazín o bydlení - všechna práva vyhrazena

Created by Leo Maxmedia