Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Úvod

Byt a dům

Stavba

Zahrady

Insiprace

Finance

Ke stažení


Byt a dùm
 

Byt a dům
 

Stavba 
 

Zahrady 
 

Inspirace
 

Kancelář 
 

Finance 
 

Ke stažení 
• Archiv
 

Kontakt 
• Kontakty
 

Doporučujeme 
   5 rad jak vybrat zahradní gril


Klobásky, šťavnatý steak nebo hamburgery. K nejoblíbenější letní zábavě zbývá jen jediné - pořídit kvalitní zahradní gril. Bude se vám lépe grilovat na klasickém grilu na dřevěné uhlí, na elektrickém nebo na plynovém grilu?

Pokud vás při výběru neomezuje ani cena, ani velikost zahrady, máte na výběr z opravdu široké škály nejrůznějších grilů. Oblíbenou klasiku, a sice gril na dřevěné uhlí, v posledních letech střídají různé modely elektrických a plynových grilů. Pojďte se s námi podívat, jaké výhody nabízí jednotlivé přístroje.

Plynový gril, král zahrad a letních teras

Zahradní grily mají tisíce podob. Můžete je zakoupit ve formě malých cestovních i velkých kompaktních grilů. Dražší plynové grily představují pravou technologickou špičku, která zajistí skvělý gastronomický zážitek. Pro svou robustnost a bytelnost se hodí spíše na zahrady nebo větší terasy. Abyste se nenadřeli s jeho přemisťováním, pohlídejte kvalitu a použitelnost koleček, která by měla být nárazuvzdorná.

5 rad jak vybrat zahradní gril, Mountfield
5 rad jak vybrat zahradní gril, Mountfield

Teploměr ohlídá nejen přípravu steaků

Pokud hledáte profesionální plynový zahradní gril, pak ohlídejte, aby měl váš model teplotně nastavitelné hořáky a rošty z nerezové oceli. Některé kvalitní rošty jsou potaženy dokonce porcelánovou vrstvou. Má váš vybraný gril také teploměr, který měří teplotu přípravy masa či jiných pochutin? Skvěle. Teď steaky připravíte přesně tak, jak je máte rádi - raw, medium nebo well done.

Elektrický gril: potěší cenou i skladností

Při výběru je třeba myslet také na to, kde zahradní gril uskladníte přes zimu. Pokud nemáte dostatek prostoru, rozhodně se vyhněte velkým plynovým grilům a vsaďte radši na menší model. Právě elektrický gril vás potěší svou skladností. Jeho největší výhodou je, že jej lze používat k přípravě zdravých jídel bez tuku přímo v kuchyni. Grilování tedy nemusí být jen výsadou letních měsíců.

Rádi byste využili výhod snadné manipulace s elektrickým grilem, ale nechcete přijít o komfort, který při grilování poskytují velké plynové grily? Existují i kvalitní elektrické grily, které obě výhody spojují.

5 rad jak vybrat zahradní gril, Mountfield
5 rad jak vybrat zahradní gril, Mountfield

Grily na dřevěné uhlí zajistí skvělou atmosféru

Kvůli zdlouhavé přípravě uhlíků se grilům na dřevěné uhlí vyhýbá spousta lidí. Kolikrát se stalo i vám, že jste museli maso dopéct v troubě, protože se vám uhlí nepovedlo rozehřát? Přitom je škoda ochudit se o tak skvělou atmosféru. Slyšeli jste už o systému QuickStart? Tahle vychytávka zažehne uhlí rychle a jednoduše. Na vás už je si jen užít praskání uhlíků a nezaměnitelnou chuť takto připraveného masa.

Jaké otázky vás dovedou ke správnému grilu?

A co tedy vzít v potaz, než zahradní gril zakoupíte? Určitě si rozmyslete nejen to, kde budete grilovat, ale také místo, kde budete gril přes zimu skladovat. Zamyslete se také, jak často váš gril využijete a kolika lidem budete pochoutky z roštu servírovat. Ovlivnit vás také může jednoduchost ovládání jednotlivých typů grilu, doba jeho uvedení do provozu a v neposlední řadě také materiál a cena.


© 2007 - 2018

Ideální bydlení

- internetový magazín o bydlení - všechna práva vyhrazena

Created by Leo Maxmedia