Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Úvod

Byt a dům

Stavba

Zahrady

Insiprace

Finance

Ke stažení


Byt a dùm
 

Byt a dům
 

Stavba 
 

Zahrady 
 

Inspirace
 

Kancelář 
 

Finance 
 

Ke stažení 
• Archiv
 

Kontakt 
• Kontakty
 

Doporučujeme 
   Vaření pod širým nebem


Také jste se už nemohli dočkat, až budete moci zvětšit svůj obytný prostor o zahradu? Ti, kdo tráví teplé dny nejraději venku, si určitě už všimli trendu, který jim v tomto ohledu vychází velmi vstříc. I u českých domů se začaly objevovat komfortní venkovní kuchyně.

Odpočinek na svých zahradách chceme mít co nejkomfortnější, a to i z pohledu přípravy a konzumace jídla. Díky fenoménu, který k nám přišel ze zahraničí, si můžeme dopřát opravdu plnohodnotně vybavené kulinářské zázemí, jehož dobrodiní je otevřené nejen pro nejširší rodinu, ale také pro přátele a hosty. Venkovní kuchyně totiž mnohonásobně umocňuje radost jak ze samotného vaření pokrmů, tak z příjemné pohostinné atmosféry.

Vaření na zahradě, Kamnářství Temr
Vaření na zahradě, Kamnářství Temr

Pod střechou i širým nebem

Nejde už jen o pouhé grilování na terase. Venkovní kuchyně se neobejde bez mnoha dalších zařízení, například krbu, udírny, sporáku či pece, své místo v ní ale mají i další spotřebiče, jako například chladnička nebo vinotéka. Nejde samozřejmě jen o varnou, ale také o přípravnou, mycí a ukládací zónu, takže nezbytné jsou adekvátní rozvody elektřiny a vody, stejně jako návaznost na domovní odpadový systém. Z pohledu velikosti dispozice máme mnohdy na zahradě volnější ruce, než v interiéru. Volba tak může padnout nejen na lineární členění prostoru, k dispozici je i oblíbený půdorys do "elka", "účka" či s osvědčeným ostrůvkem. Místo je tu samozřejmě i pro velkorysé stolování, komfort pochopitelně zvyšuje zastřešení.

Vaření na zahradě, Fresh Concepts
Vaření na zahradě, Fresh Concepts

Kámen, dřevo, beton

Výsledná podoba venkovní kuchyně je adekvátní tomu, jaké byly při jejím budování použity materiály. K velmi oblíbeným patří realizace z přírodního či umělého kamene v kombinaci se dřevem, výsledkem je pak rustikální styl, který sluší zejména venkovským domům a chalupám. Další možností jsou velmi minimalisticky působící kuchyně postavené zejména s pomocí betonu, které svým švihem osvěží zahradu či terasu u moderních obytných objektů. Vedle už zmíněných materiálů jsou často používané také cihlové či keramické prvky v odpovídající povrchové úpravě. Není snad ani nutné zdůrazňovat, že veškeré použité materiály musí mít parametry odpovídající odolnosti vůči vlivům počasí.

Vaření na zahradě, Hrdina & České pískovce
Vaření na zahradě, Hrdina & České pískovce

Vaření na zahradě, Krby Kozák
Vaření na zahradě, Krby Kozák

Redakce: -ll-


© 2007 - 2018

Ideální bydlení

- internetový magazín o bydlení - všechna práva vyhrazena

Created by Leo Maxmedia