Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Úvod

Byt a dům

Stavba

Zahrady

Insiprace

Finance

Ke stažení


Byt a dùm
 

Byt a dům
 

Stavba 
 

Zahrady 
 

Inspirace
 

Kancelář 
 

Finance 
 

Ke stažení 
• Archiv
 

Kontakt 
• Kontakty
 

Doporučujeme 
   Sauna, ověřený životabudič


Blahodárné střídavé působení tepla a ochlazení, to je základní princip efektu sauny. Ať se rozhodněte pro klasickou finskou metodu, nebo pro novější technologii v podobě infrakabiny, či snad pro produkt kombinovaný. Výsledkem je blahodárný efekt na vaše zdraví a psychická pohoda. Saunové zařízení lze umístit do obytného prostoru, do zahrady či na terasu.

Jedná se sice o trochu rozdílné techniky, ale každý z obou jmenovaných způsobů saunování má své benefity a výhody. Abyste jich však mohli správě využít, je dobré vědět, pro koho a kdy se která sauna hodí. Jak se tedy řídit při výběru, jakou saunu si domů pořídit?

Finská sauna Anja v setu - Karibu, Marimex CZ
Finská sauna Anja v setu - Karibu, Marimex CZ


Příznivci klasického saunování, milovníci tradičního rituálu, který se neobejde bez metliček, ochlazovny v podobě bazénku s ledovou vodou a party kamarádů, budou samozřejmě všemi deseti pro klasickou finskou saunu. Občas se její vyznavači dokonce dívají na novější infra technologii poněkud spatra.

Finská sauna Palin v setu - Karibu, Marimex CZ
Finská sauna Palin v setu - Karibu, Marimex CZ


Ovšem jsou lidé, kteří kvůli svým zdravotním problémům zkrátka klasickou proceduru nezvládnou a podstupovat nemohou. Pro ně je ideální volbou (pochopitelně po konzultaci s lékařem) infrasauna: je totiž k organizmu šetrnější, a díky tomu ji člověk snáší lépe, než vysoké teploty a prudké ochlazování typické pro klasickou saunu. Oba typy saunových kabin sice pracují s prohříváním těla, ale jiným způsobem. Zatímco u finských saun se používají cykly, kdy se střídá pobyt v sauně s ochlazením a odpočinkem, v infrasauně se prohříváme 30 - 45 minut v kuse, poté se neochlazujeme, pouze sprchujeme.

Infrasauna POPULAR 3001 a TRENDY 2001, Marimex CZ
Infrasauna POPULAR 3001 a TRENDY 2001, Marimex CZ


Pro tradiční saunu jsou typické teploty v rozmezí 90 - 105 oC, teplo produkované infračervenými paprsky se pohybuje v rozmezí 30 - 60 oC, což je důležité pro uživatele s vyšším kardiovaskulárním rizikem. Rozdílná je i energetická náročnost obou typů kabin, stejně jako čas předehřívání: u tradiční sauny je třeba v závislosti na její velikosti počítat se 30 - 90 minutami, infra kabině k tomu stačí 5 - 10 minut. Další odlišnost spočívá v náročnosti na prostor. I když oba produkty jsou ve verzích určených pro domácí použití velmi kompaktní a vzhledné, infra sauna si přece jen poradí i s minimem prostoru, její instalace je navíc velmi nenáročná: nevyžaduje žádnou speciální stavební přípravu a vystačí si s pouhým klasickým připojením do elektrické sítě. Provoz i obsluha infrakabin je jednodušší, s nižšími energetickými nároky.

Pořád nejste rozhodnuti? Pak tedy nezbývá, než navštívit vzorkovnu některého z renomovaných prodejců a nechat pracovat smysly.

Finská sauna Bodin v setu - Karibu, Marimex CZ
Finská sauna Bodin v setu - Karibu, Marimex CZ


© 2007 - 2018

Ideální bydlení

- internetový magazín o bydlení - všechna práva vyhrazena

Created by Leo Maxmedia