Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Úvod

Byt a dům

Stavba

Zahrady

Insiprace

Finance

Ke stažení


Byt a dùm
 

Byt a dům
 

Stavba 
 

Zahrady 
 

Inspirace
 

Kancelář 
 

Finance 
 

Ke stažení 
• Archiv
 

Kontakt 
• Kontakty
 

Doporučujeme 
   Jak pracovat s diamantovými kotouči, aby vydržely


Diamantové kotouče, respektive jejich segmenty, se během řezání opotřebovávají. To je nezvratitelný fakt, se kterým nemůžeme vůbec nic dělat. Co však ovlivnit můžeme, to je rychlost tohoto opotřebovávání. Vše začíná výběrem kotouče v obchodě, pokračuje správným použitím pro řezaný materiál a končí způsobem samotné práce.

Na kotouči nešetřete
Je to sice ohrané klišé, ale v tomto případě skutečně platí. Pokud nechcete diamantový kotouč každou chvíli měnit, kupte si kvalitní produkt od prověřeného výrobce. V závislosti na velikosti kotouče za něj sice zaplatíte i několik tisíc korun, ale ten výsledek za to stojí. Diamantové kotouče pochybných výrobců z Číny mnohdy ani neobsahují diamanty, při řezání se kroutí, pálí nebo z nich odletují kousky kovu. Z prověřených výrobců můžeme doporučit třeba diamantové kotouče Norton Clipper, které dlouhodobě patří k absolutní špičce na světovém trhu.

Uvažte řezaný materiál
Segmenty diamantových kotoučů (těch opravdových) obsahují kousky syntetického diamantu a pojivo. Během řezání stavebního materiálu se diamanty na povrchu segmentu rovnoměrně opotřebovávají. Společně s nimi se však opotřebovává také pojivo - čímž se postupně obnažují diamanty nové. Kotouč tak můžete používat až do té doby, než spotřebujete úplně celý segment. Doba, po jakou vám segment vydrží, ovlivňuje jak jeho výška, tak i správnost použití na vybrané materiály.
Ač se to může laikovi zdát zvláštní, tak platí, že čím měkčí materiál řežete, tím tvrdší diamantový segment potřebujete. A naopak. Pokud byste s měkkým segmentem řezali abrazivní materiál (např. pískovec) a naopak s tvrdým segmentem tvrdý materiál (např. keramiku), nebude kotouč prakticky vůbec řezat, začne se pálit nebo dojde k zaleštění diamantů. Proto ty nejlepší firmy vyrábí několik různých řad kotoučů určených na různé materiály – např. na beton, na asfalt, na dlažbu atp. Jejich doporučení se 100% držte.

Dlužno dodat, že existují také univerzální diamantové kotouče vhodné pro řezání většiny stavebních materiálů. Rozhodně to však nejsou kotouče z hobbymarketů za pár stovek korun. Jedná se o špičkové produkty z dílen těch nejlepších – namátkou vybíráme 4x4 Explorer+ z dílny již dříve zmíněné firmy Norton Clipper. Rovněž použití tohoto kotouče je však částečně omezené a nikdy s ním neřezejte materiály, pro které není určen.

Nezapomeňte na chlazení
Při práci s diamantovým kotoučem byste měli brát v potaz několik základních doporučení. Na kotouč nikdy příliš netlačte - k řezání stačí samotná váha stroje. Kotouč v řezu vždy držte v rovině, aby nedošlo k jeho vzpříčení a ulomení segmentu. A nezapomeňte na chlazení! Většina kotoučů je určená k řezání za mokra, kdy kotouč chladíte vodou. Pokud není v manuálu kotouče vysloveně zakázáno a vy nemáte jinou možnost, můžete řezat i za sucha, ale v takovém případě dělejte pravidelné pauzy a nechte kotouč „odpočinout.“ K rychlejšímu ochlazení můžete chvílemi řezat naprázdno.
 


© 2007 - 2018

Ideální bydlení

- internetový magazín o bydlení - všechna práva vyhrazena

Created by Leo Maxmedia