Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Úvod

Byt a dům

Stavba

Zahrady

Insiprace

Finance

Ke stažení


Byt a dùm
 

Byt a dům
 

Stavba 
 

Zahrady 
 

Inspirace
 

Kancelář 
 

Finance 
 

Ke stažení 
• Archiv
 

Kontakt 
• Kontakty
 

Doporučujeme 
   Ideální bydlení – dům, nebo byt?


Dům či byt, to je základní otázka, kterou začnou řešit mladí lidé, kteří se chystají založit společnou domácnost a posléze i rodinu. Páry, které na počátku společného života nemají žádné odpovídající bydlení, mohou zvažovat různá pro a proti - byt ve městě v blízkosti obchodů, škol a kulturních zařízení, nebo domek na venkově se zahradou, kde budou děti v bezpečí. Na druhou stranu je s domem více starostí, různé opravy, větší úklid, v bytě pak slyšíme sousedy, kteří nás mohou i vytopit.

Jindy je rodina postavena před řešení konkrétní otázky jako Jana, která se ptá, co bude lepší: „Zdědili jsme domek se zahradou, který vyžaduje určité opravy. Přemýšlíme, jestli se zadlužit a vzít si hypotéku 1,5 milionu a celý život ho splácet. Protože jsme normální rodina s malými dětmi, tak by to bylo docela náročné. Nebo provést na domě nejnutnější opravy z úvěru na rekonstrukci a prodat ho (odhadní cena je 3 mil.) a za to koupit byt v nové zástavbě, splatit úvěr a platit jenom poplatky za byt.“Jednodušší to mají lidé, kteří mají úplně jasno a navíc se v tom shodnou s partnerem. Pak si mohou naplánovat dlouhodobý postup, založit dvě stavební spoření s možností výhodného úvěru, po narození dítěte je možné okamžitě uzavřít další smlouvu, a spolu se státní podporou vytvářet potřebnou finanční částku na koupi nemovitosti. I tady jsou možné různé varianty podle konkrétní situace. Možné je třeba si nejdřív koupit byt a pak našetřit na dům.
Jiná varianta je koupit starší dům na pěkném místě, provést základní rekonstrukci, na kterou je možné získat rychlý úvěr bez ručitele a bez zajištění. A pak postupně, v průběhu let provádět další úpravy jako je fasáda, nová koupelna, krb, terasa, bazén, úprava zahrady, zkrátka podle potřeby a finančních možností. Starší domek pak získá novou tvář a citlivými úpravami z něj majitelé vytvoří skutečný domov.
 


© 2007 - 2018

Ideální bydlení

- internetový magazín o bydlení - všechna práva vyhrazena

Created by Leo Maxmedia