Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Úvod

Byt a dům

Stavba

Zahrady

Insiprace

Finance

Ke stažení


Byt a dùm
 

Byt a dům
 

Stavba 
 

Zahrady 
 

Inspirace
 

Kancelář 
 

Finance 
 

Ke stažení 
• Archiv
 

Kontakt 
• Kontakty
 

Doporučujeme 
   Běžná čerpací technika na zahradě


Obejít se na zahradě bez elektrické techniky je dnes již zcela nemyslitelné. Sečení trávy elektrickou sekačkou, křovinořezy a samozřejmě také čerpadla. V zahradním světě jsou nejběžněji využívána k zavlažování záhonů, trávy a jiné zeleně. Neobejdete se bez nich ovšem ani když máte bazén nebo studnu.

Vybíráme čerpadlo
Aby vám čerpadlo na zahradě dobře a dlouho sloužilo, je potřeba si nejprve správně vybrat. Co to ale znamená a jak tedy pořídit čerpadlo právě pro vaše účely? Čerpadel je řada druhů, od ponorných, přes horizontální až po oběhová. Liší se také ve výkonu, tlaku, vzdálenosti, na kterou jsou schopna vodu čerpat. Nejprve je ale nutné si ujasnit, jakou vodu budete chtít čerpadlem prohánět. Rozlišují se totiž různé stupně čistoty, až po kalnou nebo odpadní vodu, na které je nutné využívat speciální a jen k tomu určená čerpadla. Například bazénová čerpadla jsou zase určena pro čerpání vody s příměsí chemikálií a drobných nečistot, které by jiné čerpadlo nemuselo zvládnout. Správným výběrem omezíte budoucí opravy čerpadel všech typů na minimum.

Bazénové čerpadlo
Bazénové čerpadlo

Soustřeďte se také na to, kolik vody budete čerpat. Jestliže jsou nároky na objem vysoké, je třeba čerpadlo, které bude mít dostatečnou sílu tolik vody v daném čase protlačit. Důležitá je také frekvence jeho využití. Některá čerpadla, například v chladicích nebo topných systémech běží téměř nonstop, takže musejí být odolná a s dlouhou životností. U čerpadel také nezapomínejte na výstupní tlak, kterým budou vodu vyhánět, pokud potřebujete dostřelit vodním kanonem až na konec obrovské zahrady, je tlak poměrně důležitým faktorem. Až naposledy budete možná sledovat značku. Těch je na trhu množství, ale u nás jsou oblíbená například čerpadla Sigma, protože jsou naší výroby.

 


© 2007 - 2018

Ideální bydlení

- internetový magazín o bydlení - všechna práva vyhrazena

Created by Leo Maxmedia