Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Úvod

Byt a dům

Stavba

Zahrady

Insiprace

Finance

Ke stažení


Byt a dùm
 

Byt a dům
 

Stavba 
 

Zahrady 
 

Inspirace
 

Kancelář 
 

Finance 
 

Ke stažení 
• Archiv
 

Kontakt 
• Kontakty
 

Doporučujeme 
   5 tipů, jak opticky zvětšit malý byt: Znáte je?


S rostoucí cenou bytů se zmenšuje i počet metrů, na kterých žijeme. I když český průměr je 50 metrů čtverečních, vzrůstá obliba bytů, jejichž obytná plocha nepřesahuje 30 m2. A tam už je potřeba promyslet každý centimetr, aby se v nich člověk necítil jako v kleci. Podívejte se na naše tipy, jak prostor naplno využít a přitom nepřeplácat.

Začněte do podlahy

Tmavá podlaha možná působí luxusně, ale do malého bytu se nehodí, ubírá totiž nejen světlo, ale i prostor. Vsaďte proto na světlé, teplé odstíny, které udělají v prostoru optické kouzlo. Skvělou volbou je dřevěná podlaha, po které se krásně chodí a navíc skvěle dolaďuje útulnou atmosféru celého bytu. Trefou do černého je česká kvalita od výrobce Česká podlaha.

Světlá dřevěná podlaha s sebou nese i další výhody - není na ní vidět každé smítko, takže se snadno udržuje. Podlahu zvolte do celého bytu stejnou, nebo alespoň podobnou, plocha bude působit jednolitěji a prostorněji. A náš tip je rozhodně podlahové topení, které opět zpříjemňuje celkovou pohodu ve vašem bytě.

Ilustrační foto: 5 tipů, jak opticky zvětšit malý byt
Ilustrační foto: 5 tipů, jak opticky zvětšit malý byt

I mělká skříňka je skříňka

Zapomeňte na křiklavé oranžové či červené stěny, které bytu uberou hloubku a zbytečně ho promění v kumbál na košťata. Stěny vymalujte klasickou či polární bílou, nebo jinými studenými světlými barvami. Využijte každé místo, kam se hodí skříně a úložné prostory. Skříně mohou být až ke stropu, tzv. vestavné, např. od českého výrobce TDV-Borač. Volte však vždy takové barvy, aby opticky splynuly se stěnou a neubíraly prostor. Skřínky volte i v případě, že budou mělké - každý úložný prostor se počítá. Dbejte na to, aby se všechny skříně a skřínky daly zavírat. Otevřené policie totiž opět prostor zmenšují a vypadá díky nim neuklizeně!

Ilustrační foto: 5 tipů, jak opticky zvětšit malý byt
Ilustrační foto: 5 tipů, jak opticky zvětšit malý byt

I osvětlení musíte promyslet

Pokud jste milovníky obrovských křišťálových lustrů, máme pro vás špatnou zprávu, obrovská svítidla kradou prostor. Zvolte spíše méně nápadné stropní svítidlo a dolaďte ho dalšími světly. Třeba bodovými světly na stěnu, stolními lampami či lampičkami na stolek či na parapet. Osvětlené okno v podvečer působí útulně. Designéři radí umístit ke světlu ještě zrcadlo - prostor vypadá větší až dvojnásobně! Zrcadel využijte v interiéru naplno, umístěte je na skříně, místo obrazů a třeba také do úzké chodby. Budete překvapení, kolik prostoru získáte.

Perfektní organizace věcí

V malých bytech musí mít všechno své místo. Pokud někde necháte něco povalovat, váš byt bude vypadat neuklizeně. Nezapomínejte na uschování bot v předsíni, skvěle šetří místo zejména vyklápěcí botníky a nenechávejte na věšácích oblečení, které právě nenosíte, vyhraďte mu raději místo ve skříních. Zkuste se také vyvarovat vystavování cetek - pokud máte například sbírku předmětů z cest, vyhraďte jim pouze jedno místo.

Interiérové dveře

Dveře kradou spoustu prostoru, protože vždy musíte nechat volné místo tam, kam se otvírají. Ne ale dveře posuvné. Pokud se posouvají před stěnou, je třeba, aby na stěně nebyly žádné zásuvky, ani vypínače. Ještě lepší volbou jsou dveře posuvné do stavebního pouzdra, kdy se dveře při otevření schovají tzv. do zdi a nejsou vidět, ani nezabírají žádné místo. Stavební pouzdro vám nainstaluje stavební firma a krásné dveře dodá např. česká firma TDV-Borač.


© 2007 - 2018

Ideální bydlení

- internetový magazín o bydlení - všechna práva vyhrazena

Created by Leo Maxmedia