Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Úvod

Byt a dům

Stavba

Zahrady

Insiprace

Finance

Ke stažení


Byt a dùm
 

Byt a dům
 

Stavba 
 

Zahrady 
 

Inspirace
 

Kancelář 
 

Finance 
 

Ke stažení 
• Archiv
 

Kontakt 
• Kontakty
 

Doporučujeme 
   Chcete bydlet zdravěji? Využijte systém inteligentních střešních oken


VELUX, nejvýznamnější světový výrobce střešních oken, a společnost Netatmo, která vyvíjí inteligentní řešení pro domy, uvádějí na trh VELUX ACTIVE with NETATMO, první systém automatického ovládání střešních oken, žaluzií a rolet pomocí senzorů a mobilní aplikace.

Ode dneška mohou lidé žijící v podkroví velmi jednoduše ovládat svá střešní okna hlasem nebo stiskem tlačítka a zajistit si tak zdravější prostředí v interiérech. Výzkumy potvrzují, že trávíme až 90 % času uvnitř budov a často zapomínáme na větrání. I pro tyto situace má VELUX řešení. Jakmile systém inteligentních domů vyhodnotí, že je v místnostech příliš horko, vlhko nebo vysoká koncentrace CO2, automaticky vyvětrá.

"Nesmírně se těšíme na reakce uživatelů na naše inovace v oblasti inteligentních domů, které zajistí komfortní a zdravý domov," uvedl Kent Holm, viceprezident skupiny VELUX pro globální produktový management.

VELUX ACTIVE with NETATMO
VELUX ACTIVE with NETATMO

Automatické ovládání řízené senzory

Systém VELUX ACTIVE with NETATMO, vyvinutý v partnerství se společností Netatmo, jež je lídrem v oblasti inteligentních domů, vychází z nejnovějších technologií inteligentních senzorů, a díky tomu myslí a jedná za uživatele. Inteligentní senzory v interiéru monitorují teplotu, vlhkost a koncentraci CO2 uvnitř budovy a aktivují bránu, která otvírá či zavírá střešní okna za účelem zlepšení klimatu v interiéru.

"Jen málo lidí si uvědomuje, jaký vliv má vzduch v interiéru na jejich zdraví a kvalitu života. Vzduch, který dýcháme, je stejně důležitý jako potraviny, které jíme, nebo voda, kterou pijeme. Průměrný dospělý člověk každý den vdechuje okolo 15 000 litrů vzduchu a až 90 % času tráví v interiéru. Zdravé klima v interiéru znamená mnohem víc než jen pouhé pohodlí, které naše nové řešení v oblasti inteligentních domů poskytuje," dodal Holm.

Zařízení pro inteligentní dům je naprogramováno tak, že se střešní okna automaticky otvírají, když je potřeba do interiéru vpustit čerstvý vzduch. Zařízení rovněž zabraňuje přehřívání vnitřních prostor tím, že při předpovědi horkého a slunečného počasí preventivně zavírá rolety a žaluzie.

VELUX ACTIVE with NETATMO
VELUX ACTIVE with NETATMO

Snadné ovládání vám dodá klid

VELUX ACTIVE with NETATMO je první systém inteligentních střešních oken propojený s Apple HomeKit, který umožňuje kontrolovat klima uvnitř budovy z domova nebo na dálku prostřednictvím zařízení Apple zahrnujících iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV a HomePod. Systém je možné řídit pomocí Siri, hlasem ovládané inteligentní asistentky společnosti Apple, nebo Apple Home.

VELUX ACTIVE with NETATMO funguje s řídící aplikací pro iOS a Android. Můžete jednoduše ovládat a monitorovat okna několika doteky na svém smartphonu s použitím aplikace Apple Home na všech zařízeních Apple a s vlastní aplikací VELUX ACTIVE.

"VELUX ACTIVE with NETATMO je výsledkem spojení dvou skvělých technologií: vysoce kvalitních oken VELUX a know-how Netatmo pro vytváření jednoduchých a užitečných produktů a aplikací. Díky automatizovanému otevírání, zavírání a stínění střešních oken získáte výrazně lepší klima v interiéru. Vytvořili jsme řešení založené na inteligentních senzorech, které je nejen uživatelsky přívětivé a spolehlivé, ale rovněž prospěšné pro zdravý život uživatele," dodal Fred Potter, zakladatel a ředitel společnosti Netatmo.

VELUX ACTIVE with NETATMO
VELUX ACTIVE with NETATMO

K inteligentním domům se přidává téma zdraví a kvality života

Trh s řešeními pro inteligentní domy, díky nimž lze připojit elektrická zařízení ve vašem domově k internetu, zažívá rozkvět. Očekává se, že trh inteligentních domů do roku 2022 celosvětově vzroste přibližně na 53,45 miliardy dolarů (Statista 2018). Technologie inteligentních domů vám umožňují ovládat domácí spotřebiče, jako jsou ledničky, mrazáky, pračky, sušičky, kávovary a rychlovarné konvice pomocí aplikací a automatické regulace.

"Inteligentní domy představují i nadále významný spotřebitelský trend a očekává se, že do čtyř let se z nich stane standard. Tím, že digitalizujeme ovládání střešních oken, aby automaticky zlepšovala klima ve vašem interiéru, přidáváme do světa inteligentních domů dimenzi zdraví a kvality života a inovace v této oblasti přivádíme na novou úroveň," pokračoval Holm.

Prostřednictvím integrace s Apple HomeKit se střešní okna, žaluzie a rolety VELUX stávají součástí rostoucí rodiny produktů pro inteligentní domy, která zlepšuje zdraví a komfort v domácnostech.

VELUX ACTIVE with NETATMO
VELUX ACTIVE with NETATMOO společnosti Netatmo
Netatmo je revoluční společnost v oboru inteligentních domů, která vyvíjí intuitivní spotřební elektroniku s krásným designem. Veškeré produkty společnosti Netatmo jsou navrženy pro využití umělé inteligence, a jsou tudíž skutečně inteligentní. Užívání je bezproblémové, a každý si tak může vytvořit bezpečnější, zdravější a pohodlnější domov. Netatmo pečlivě koncipuje mechanické i elektronické součásti a zabudovaný software všech svých produktů, aby splňovaly nejpřísnější standardy. Mobilní a webové aplikace jsou navrženy tak, aby jejich ovládání bylo jednoduché, nicméně aby poskytovaly bohatý uživatelský zážitek.
V rámci svého programu "with Netatmo" společnost Netatmo vyvíjí s významnými značkami stavebního odvětví propojená řešení, jež jsou integrována do infrastruktury rezidenčních nemovitostí, ať už v rámci nové výstavby nebo jako součást renovace. Netatmo získalo v roce 2013 kapitál ve výši 4,5 milionu eur a v dalším kole financování v listopadu 2015 již 30 milionů eur.

O skupině VELUX
Skupina VELUX již více než 75 let vytváří lepší podmínky bydlení pro lidi na celém světě tím, že jim umožňuje maximálně využít denní světlo a čerstvý vzduch přicházející střechou. Náš výrobní program zahrnuje střešní okna a modulární světlíky, dekorativní žaluzie, produkty stínící slunce a rolety, jakož i instalace a inteligentní řešení pro domy. Tyto produkty pomáhají zajistit zdravé a udržitelné klima v interiéru, kde lidé pracují, učí se, bydlí, nebo si hrají. Pracujeme v globálním měřítku - prodáváme a vyrábíme ve více než 40 zemích a máme na celém světě asi 10 200 zaměstnanců. Skupinu VELUX vlastní VKR Holding A/S, společnost s ručením omezeným zcela vlastněná neziskovými charitativními nadacemi (THE VELUX FOUNDATIONS) a rodinou. V roce 2017 měl VKR Holding celkový obrat 2,5 miliardy eur a nadace VELUX poskytly charitativní dary ve výši 168 milionů eur. Další informace naleznete na adrese
www.velux.com.


© 2007 - 2018

Ideální bydlení

- internetový magazín o bydlení - všechna práva vyhrazena

Created by Leo Maxmedia