Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Úvod

Byt a dům

Stavba

Zahrady

Insiprace

Finance

Ke stažení


Byt a dùm
 

Byt a dům
 

Stavba 
 

Zahrady 
 

Inspirace
 

Kancelář 
 

Finance 
 

Ke stažení 
• Archiv
 

Kontakt 
• Kontakty
 

Doporučujeme 
   Chladíš, chladím, chladíme: Co používaly naše babičky a jak si pomáháme my?


Ať už vyrážíte na cesty anebo odmrazujete mrazák či čistíte ledničku, jistě jste se už několikrát dostali do situace, kdy jste potřebovali uchovat potraviny delší dobu chlazené anebo naopak teplé. Naše babičky zastlaly rýži do peřin a dědečkové chladili pivo v kbelíku se slanou vodou.

Můžete to udělat stejně anebo využít praktických pomocníků v podobě chladicích boxů, tašek a termosek.

Chladicí boxy, Grilguru.cz
Chladicí boxy, Grilguru.cz

Teplota je otázkou zdraví

Ani s teplotou to ale není radno přehánět. Pokud jste si do přírody uprostřed léta a rozpálené louky připravili toast s tatarskou omáčkou a vajíčkem, zbytečně hazardujete se zdravím. Také zastýlání jídel do peřin má svá rizika. Hygienici se totiž shodují na tom, že jídlo by mělo zůstat teplé ideálně po dobu tří, maximálně čtyř hodin od vypnutí sporáku. Pak se v jídle začnou množit bakterie, a pokud je včas nezastavíte ochlazením, nebo vyšší teplotou, koledujete si o střevní potíže.

Jak chladily jídlo naše babičky?

V období letních veder ale budete mít pravděpodobně úplně opačný problém a to udržení nízké teploty u nápojů či potravin. Už naše babičky věděly, že nižší teplotu pomůže uchovat krabička či lahev zabalená do alobalu nebo několik vrstev novin. Pomoci si můžete i kusy trika nebo ručníky. Počítejte ale s tím, že tímhle způsobem nelze počítat s nějakými většími zázraky a jídlo či nápoj stejně za chvíli pojme teplotu okolí.

Na chlazení chytře

Mnohem důmyslnějším řešením je pořízení chladicích boxů, tašek nebo termosek. Každý z těchto praktických pomocníků ale má svá specifika. Tašky upotřebíte zejména u kratších časových intervalů - například, když potřebujete přenést chlazené zboží z obchodu domů. Na delší túry se vyplatí pořídit chladicí boxy, které udrží teplotu jídla delší dobu, vynikají kompaktními rozměry a také příjemnou cenou. Chlazené, ale i teplé nápoje pak můžete nalít do termosek. Před použitím byste je ale měli temperovat na odpovídající teplotu. Učinit tak můžete horkou vodou (v případě horkých nápojů) anebo umístění termosky do ledničky (u nápojů studených).


© 2007 - 2018

Ideální bydlení

- internetový magazín o bydlení - všechna práva vyhrazena

Created by Leo Maxmedia