Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Úvod

Byt a dům

Stavba

Zahrady

Insiprace

Finance

Ke stažení


Byt a dùm
 

Byt a dům
 

Stavba 
 

Zahrady 
 

Inspirace
 

Kancelář 
 

Finance 
 

Ke stažení 
• Archiv
 

Kontakt 
• Kontakty
 

Doporučujeme 
   Druhy a typy tapet


V současné době můžete vybírat tapety na zeď s dekorem, podle různých stylů od glamour až po provensálský styl, dále tapety napodobující přírodní materiály, jako například dřevěné obložení, tapety s fotografií, komiksové motivy, jednoduché nebo grafické motivy.

Tapety na zeď nabízí například Favi.cz. Při výběru dekoru tapet pozorně sledujte, z jakého materiálu jsou vyrobené. Liší se v aplikaci, životnosti i v místě možného použití. Základní výběr tvoří tapety papírové, vinylové, vliesové a textilní.

Papírové tapety

Mají obvykle oproti ostatním tapetám výrazně nižší cenu, což je jejich největší výhoda. Papírové tapety mají kratší životnost. Je proto dobré je použít do místností, kde plánujeme častější obměnu, jako například v dětském pokoji. Tapety můžeme občas přetřít navlhčeným hadříkem. Musíme ale myslet na to, že jejich oděruvzdornost je výrazně nižší než u ostatních druhů tapet, proto je nesmíme omývat.

Vinylové tapety

Tyto tapety jsou levnější než vliesové a mají delší životnost než papírové tapety. Díky své skladbě a omyvatelnosti je můžeme použít do vlhkých prostorů, koupelny i na toalety. Velmi dobře překrývají nerovnosti podkladu.

Vliesové tapety

Vliesové tapety jsou vyrobeny z jednostranně impregnovaného vlákninového materiálu, který tvoří hlavní nosnou kostru tapety. Velmi výhodnou vlastností materiálu je vysoká schopnost propouštět vzduch a vodní páru. Tím nám nedojde k utěsnění zdí, které i ve vlhkém prostředí budou přirozeně dýchat, tapety se nebudou vlivem vlhkosti odlepovat a neobjeví se plísně.

Foto: Favi online
Foto: Favi online

Omyvatelné tapety

Mají výborné funkční vlastnosti pro použití na stěnu za kuchyňskou linkou, v koupelnách nebo například v předsíni. Jsou vhodnou náhražkou keramického obkladu. Stěny lze snadno omývat a samotná konstrukce stěny nevlhne a netvoří se na ní skvrny. Vliesové tapety můžeme i za sucha odlepit a použít opakovaně.

Foto: Favi online
Foto: Favi online

Textilní tapety

Textilní tapety se kdysi využívaly převážně ve vladařských palácích, panských sídlech a zámcích. Jsou symbolem luxusu a přepychu. Dnes už ale není výjimkou se s nimi setkat i v soukromých residenčních prostorech. Díky svým ekologickým vlastnostem jsou velmi oblíbené. Jsou vyrobené, kromě tradiční bavlny a lnu, také z hedvábí nebo koňských žíní. Pro jejich údržbu není třeba speciálních prostředků, stačí, když stěnu vysajete vysavačem. Textilní tapety, jako každá textilie, mají schopnost natáhnout vlhkost, mastnotu a pachy. Proto koupelny, kuchyně nebo prostory pro kuřáky nejsou příliš vhodnou volbou.

Foto: Favi online
Foto: Favi online

Textilní omítka

Textilní omítky jsou vyrobeny z hedvábí, vlny, bavlny, lnu a dalších přírodních materiálů. Díky svému složení, které může čerpat z recyklovatelných materiálů a díky tomu, že v nich nejsou obsažena chemická aditiva, jsou textilní omítky ekologické a zdravotně nezávadné. Lze je aplikovat na stěny, stropy, beton, sádrokarton, keramiku, dřevo a překližku i kov. Vyhnout se ale musíme vlhkému prostředí a přímému kontaktu s vodou. Více se můžete dozvědět zde.

Přetíratelné tapety

Přetíratelné tapety jsou vhodnou variantou, jak poměrně levně napodobit cenově náročnější dekorativní štuk. Tapety jsou vyráběné v bílé barvě. Poté si zvolíme jakýkoli vodou ředitelný druh interiérové barvy. Tapety mají plastický prolis různých vzorů. Vybírat můžeme z jemných i z výrazných designově působících velkých vzorů.


© 2007 - 2018

Ideální bydlení

- internetový magazín o bydlení - všechna práva vyhrazena

Created by Leo Maxmedia