Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Úvod

Byt a dům

Stavba

Zahrady

Insiprace

Finance

Ke stažení


Byt a dùm
 

Byt a dům
 

Stavba 
 

Zahrady 
 

Inspirace
 

Kancelář 
 

Finance 
 

Ke stažení 
• Archiv
 

Kontakt 
• Kontakty
 

Doporučujeme 
   V bezpečí od hlavy až k patě s ochrannými pracovními pomůckami


Naše tělo je tvořeno převážně měkkými tkáněmi, které se mohou snadno poranit. Při pracovních činnostech v zaměstnání, na zahradě, při opravě auta nebo stavbě domu bychom měli myslet především na vhodně zvolené ochranné pracovní pomůcky, které nás chrání před zraněními nebo vlivy okolního prostředí a které nám zároveň usnadní práci.

V bezpečí od hlavy až k patě s ochrannými pracovními pomůckami, foto: TOMIS CZ
V bezpečí od hlavy až k patě s ochrannými pracovními pomůckami, foto: TOMIS CZ

Pracovní oděv nám musí padnout

Mnoho firem sahá po pracovních oděvech jako součásti oděvu zaměstnanců. Využijeme ho také při domácích pracích. Správně zvolený oděv nás nikde neškrtí, nekouše a nepřekáží. Ochranný pracovní oděv můžeme zvolit ve formě overalu, montérek, kalhot, šortek, bundy, vesty, mikiny, trička apod. Pro speciální činnosti slouží antistatické, nehořlavé, neprořezné či pracovní oděvy odolávající kyselinám. Do chladnějšího počasí lze volit zateplené zimní varianty pracovních oděvů. Pro lepší viditelnost slouží oděvy s reflexními prvky. Většina výrobců dnes už počítá s tím, že pracovní oděvy využívají nejen pánové, ale také dámy.
  • Tip: Stylové pracovní oděvy Emerton - Chcete se cítit dobře, a přesto být chráněni? Svěží design montérek, kalhot s laclem, do pasu i tříčtvrtečních, šortek, bund, triček, vest i kšand je dobrou volbou jak pro domácí kutily, tak pro zaměstnance. Funkčnost a kvalitu materiálu v kombinaci polyesteru (65 %) a bavlny (35 %) oceníte při každodenním nošení. Zesílená nebo zdvojená plocha umožňující vložení výztuhy ochrání vaše kolena při náročném klečení. V chladnějších měsících sáhněte po zimních variantách ochranných oděvů Emerton. A zkrátka nepřijdou ani děti, pro které jsou určeny dětské pracovní bundy a kalhoty v maskáčovém provedení.
Pracovní oděvy Emerton, TOMIS CZ
Pracovní oděvy Emerton, TOMIS CZ

I v pracovní obuvi může být noha jako v pokojíčku

Vybírat pracovní obuv je jako vybírat příchuť zmrzliny - je tolik možností. Předně mějte na paměti, v jakém prostředí se budete pohybovat a podle něj obuv vybírejte. Na venkovní práci zvolte spíše celokoženou obuv odolnou proti průniku vody. Do dílny je zase vhodnější obuv s ocelovou špicí nebo bez ní, případně obuv s planžetou v podešvi. Můžete volit obuv s protiskluzovou, protiřeznou nebo antistatickou úpravou. Boty vás mohou také ochránit před chladem, žárem, vodou, mastnotou, kyselinami nebo mohou absorbovat energii. Je tedy z čeho vybírat.
  • Tip: Pracovní obuv Panda Trekking - Jde o obuv vhodnou do náročných podmínek. Díky ocelové tužince a speciálním úpravám podrážky (antistatická, protiskluzová, odolná proti kyselinám, olejům nebo pohonným hmotám) je obuv vysoce bezpečná. Prodyšné membrány nebo nepromokavý povrch jsou zárukou komfortu.
Pracovní obuv, TOMIS CZ
Pracovní obuv, TOMIS CZ

Ani o prst méně díky pracovním rukavicím

Bez prstů, případně bez ruky bychom se jen tak neobešli, a proto si na jejich ochraně dejte pořádně záležet. Ochranné pracovní rukavice se mohou hodit na nepřeberné množství činností. Textilní, kožené, povrstvené nebo máčené rukavice, které mohou být navíc opatřené reliéfním povrchem zlepší úchop a manipulaci s předměty. Jednorázové latexové nebo vinylové rukavice se hodí jak pro manipulaci s potravinami, tak na úklid. Pro speciální činnosti zvolte rukavice neprořezné, tepelně odolné, rukavice určené pro práci s chemikáliemi nebo dielektrické. V klasické nebo zateplené variantě pracovních rukavic se nemusíte bát žádné práce.
  • Tip: Pracovní rukavice Ardon® - Kvalitní a zároveň funkční ochrana pro vaše ruce, to jsou máčené, protiřezné, kožené, textilní, jednorázové, svářecí a tepelně odolné, chemické, dielektrické a speciální rukavice, které zajistí nejvyšší bezpečnost při práci v nejrůznějších prostředích.
Pracovní rukavice, TOMIS CZ
Pracovní rukavice, TOMIS CZ

Zvyšte ochranu zraku

V místech, kde se hodně práší, hrozí vniknutí cizího tělesa do oka během práce nebo hrozí riziko poškození zraku, sáhněte po ochranných pomůckách. Ochranné brýle BOLLE, UVEX a 3M nebo svařovací kukly Speedglas od 3M odvedou svou práci velmi dobře.

Kvalitní ochrana sluchu nesmí chybět

V hlučném prostředí můžeme chránit sluch hned několika způsoby. Příjemné mušlové chrániče a špunty do uší od 3M sníží hladinu zvuku, a přitom vás neizolují od prostředí. Volit můžete mezi tlumením nízkých, středních i vysokých frekvencí.

Nezapomeňte - ochrana dechu vás může ušetřit od mnoha komplikací

Při pohybu ve znečištěném, prašném prostředí, kde hrozí vdechování prachu, aerosolů nebo azbestu jsou jednoznačně zapotřebí respirátory, roušky a filtrační masky. Kvalitní a funkční výrobky najdete například u značek 3M, AIR+, JSP, Refil a Spirotek.

To nejdůležitější pro ochranu hlavy je...

Ve stavebnictví, v průmyslu a v mnoha dalších odvětvích je nezbytné používat ochranné helmy zabraňující poranění hlavy. Správně padnoucí helmy v mnoha barevných i tvarových provedeních hledejte například u výrobců 3M, Ardon®, JSP a Peltor.


Pokud uvažujete o nákupu ochranných pomůcek, vyzkoušejte kompletní nabídku prodejce Tomis CZ, kde najdete nejen bohatou nabídku, ale také kvalitu.


© 2007 - 2018

Ideální bydlení

- internetový magazín o bydlení - všechna práva vyhrazena

Created by Leo Maxmedia