Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Úvod

Byt a dům

Stavba

Zahrady

Insiprace

Finance

Ke stažení


Byt a dùm
 

Byt a dům
 

Stavba 
 

Zahrady 
 

Inspirace
 

Kancelář 
 

Finance 
 

Ke stažení 
• Archiv
 

Kontakt 
• Kontakty
 

Doporučujeme 
   Seřídit okna zvládnete sami


Uvažujete do vašeho domu či bytu o nových oknech? Přemýšlíte, zdali plastová nebo dřevěná eurookna či termookna. Nebo chcete jít do klasických špaletových oken? Ať tak či onak, rozhodování hlavně neuspěchejte a vše si pečlivě promyslete. Další krokem, který budete muset učinit, je i výběr firmy. Při výběru firmy je dobré neexperimentovat, a jelikož okna jsou investicí na mnoho desítek let, myslete i na záruční či pozáruční servis. Je sice pravda, že dnešní moderní okna jsou téměř bezúdržbová, je však dobré jim jednou do roka věnovat trochu pozornosti.

Dřevěné termookno IV 84, Oknoplastik
Dřevěné termookno IV 84, Oknoplastik

Pravidelnou údržbu můžete zvládnout sami

I kvalitní moderní plastová okna, jelikož jsou vystavena během roku teplotním změnám, mají tendenci čas od času sesedat, a to nejčastěji ve spodní části. Ano, sesedání oken je předznamenáno jemnou šedivou šmouhou uvnitř rámu. Sesedání však není žádný zásadní problém. Plastová okna či eurookna doladíte imbusovým klíčem na spodním pantu okna, a to vždy při otevřeném okně. Dle potřeby otočíte imbusovým šroubem, vždy jen o pár stupňů. Celý proces je dobré průběžně kontrolovat, zdali se okno již dostalo do správné polohy. Jen dejte pozor, šrouby mají vnitřní zarážky, které je možné při vytočení imbusů do extrémních poloh zničit. Když okno naladíte do správné polohy, doporučuji, a to nejlépe před zimou ošetřit i panty kování silikonovým olejem nebo technickou vazelínou. Je dobré, věnovat pozornost také těsnění. I zde postačí pár kapek oleje.

Plastová okna Sigma EVO, Oknoplastik
Plastová okna Sigma EVO, Oknoplastik

Různé firmy dávají různě dlouhou záruku

Jestli se nechcete údržbou oken zabývat, je dobré oslovit zkušené profesionály, kteří servis “umí” nebo již na počátku, kdy si pořizujete nová okna, zvolit firmu, jež má servis zakotvený ve smlouvě nebo nabízí prodlouženou záruku. V dnešní době bývá u dobrých firem běžná nadstandardní záruka až 5 let. Na českém trhu však najdete i špičkové firmy, které nabízejí na okna záruku až 40 let. Ano, slyšíte dobře. Společnost Oknoplastik nabízí záruku skutečných 40 let. Stačí splnit jedinou podmínku, každých 12 měsíců se přihlásit na pravidelnou servisní prohlídku a již nemusíte nic řešit. Jednou do roka se vám o servis oken postarají skuteční profesionálové.

Aby vaše okna fungovala, tak jak mají a ke spokojenosti celé rodiny, buďte otevřeni pomoci odborníků. Vyvarujete se tak nepříjemných situací a významně prodloužíte životnost vašich oken.

Seřídit okna zvládnete sami, Oknoplastik
Seřídit okna zvládnete sami, Oknoplastik© 2007 - 2018

Ideální bydlení

- internetový magazín o bydlení - všechna práva vyhrazena

Created by Leo Maxmedia