Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Ideální bydlení - internetový server o bydlení

Úvod

Byt a dům

Stavba

Zahrady

Insiprace

Finance

Ke stažení


Byt a dùm
 

Byt a dům
 

Stavba 
 

Zahrady 
 

Inspirace
 

Kancelář 
 

Finance 
 

Ke stažení 
• Archiv
 

Kontakt 
• Kontakty
 

Doporučujeme 
   Interiérové dveře prosklené nebo s plnou výplní?


Uvažujete ve vašem domě či bytě o nových interiérových dveřích? Přemýšlíte, jaký vybrat materiál? Zdali zvolit plné dveře nebo prosklené? A jak se vlastně poznají kvalitní dveře? Ano, stojí před vámi řada rozhodnutí. Výběr interiérových dveří však není tak náročný jako vybrat dveře vchodové či balkonové. Nemusíte zde řešit otázky bezpečnosti, tepelné a zvukové izolace či vybírat složitý systém zamykání. Základním aspektem je zde kvalita a design. Pravidlo při výběru dveří je ale vždy stejné. Celou záležitost není dobré neuspěchat. Na dveře se budete dívat po dlouhá léta, a jak se říká, méně může znamenat více.

Otočně-posuvné dveře ERGON, Oknoplastik
Otočně-posuvné dveře ERGON, Oknoplastik

Jak správně vybrat interiérové dveře?

Nejdříve je vhodné, rozhodnout se pro správný materiál, resp. jakou zvolíte výplň dveří. Obvykle se interiérové dveře vyrábějí z voštiny, což je papír formovaný do tvaru včelích pláství. Tento materiál je velmi lehký a je oblíbený především díky své ceně. Voština se hodí na méně namáhané dveře. Další možností je využít pro výplň děrovanou dřevotřísku. Tyto dveře jsou již mnohem pevnější, mohutnější a poskytují lepší izolaci proti hluku a samozřejmě mají i větší životnost. Pro výplň dveří se také používá plná dřevotříska nebo i dřevěný masiv. Tyto dveře mají velmi vysokou odolnost proti namáhání a proražení a využívají se pro výrobu speciálních interiérových dveří. Dalším krokem je výběr povrchu dveří. I ten je dobrý zvolit v závislosti na prostoru, kde se budou dveře vyskytovat. Nejběžnější variantou jsou folie o tloušťce 0,1 mm, s oblibou se také využívá i střednětlaký laminát CPL nebo dýha.

Vyberte si svůj originální design, který se neokouká

Nyní přišel čas na design. Záleží jen a jen na vás a na vašem vkusu; klasický, moderní, rustikální? A pak, které dveře v bytě či domě budou prosklené a které plné. Každá varianta má své výhody a i zde záleží, kde budou dveře umístěny. Prosklené dveře propouštějí světlo a dávají interiéru vzdušnost, naopak pevná výplň vzbuzuje pocit soukromí a tyto dveře jsou vhodné do ložnice, koupelny nebo na toaletu. Součástí designu interiérových dveří je také správné kování.

Jak vybrat správnou firmu, která vyrábí skutečně kvalitní dveře?

Jelikož do dveří nevidíte, je nejlepší se obrátit na spolehlivou firmu, která má tradici a především spolehlivé reference. Naštěstí na Českém trhu je již řada dobrých firem, jež přímo vyrábějí kvalitní a vkusné dveře za velmi přijatelné ceny. Jedním z nich je společnost Oknoplastik, která má ve své základní nabídce až 19 typů interiérových dveří s téměř nekonečným počtem variant.

Posuvné dveře na stěnu, Oknoplastik
Posuvné dveře na stěnu, Oknoplastik

Posuvné dveře do pouzdra, Oknoplastik
Posuvné dveře do pouzdra, Oknoplastik© 2007 - 2018

Ideální bydlení

- internetový magazín o bydlení - všechna práva vyhrazena

Created by Leo Maxmedia